elite model look poland

Wywiad z szefem scoutingu międzynarodowego agencji Elite

Czasami wynika to z urody, czasami z osobowości…”

wywiad z z Jennifer-May Coupe – szefem scoutingu międzynarodowego agencji Elite.

Castingi do tegorocznej edycji Elite Model Look Poland dobiegają końca. Ostatni z nich odbędzie się w sobotę 18 lipca w Warszawie (centrum handlowe Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2). Scouci z agencji Elite czekać będą na kandydatki na modelki od godziny 11.00. W konkursie ELITE MODEL LOOK POLAND 2015 mogą wziąć udział dziewczęta w wieku 14-22 lat o wzroście minimum 172 cm.

Dziewczęta, które nie dadzą rady dojechać na ten casting do 18 lipca 2015 r. mogą zgłaszać się online na stronie konkursu: www.elitemodellook.com.pl (zakładka „Weź udział”).

Wszystkim niezdecydowanym i niewierzącym we własne siły polecamy wywiad z Jennifer-May Coupe – szefem scoutingu międzynarodowego agencji Elite. To ona co dzień ocenia potencjał kandydatek na modelki i potrafi z tłumu wyłowić dziewczęta, które mają szansę na karierę na światowych wybiegach. Jennifer pojawiła się na castingu do Elite Model Look Poland w Poznaniu.

1. Na czym polega Pani praca i czym Pani się kieruje/na co zwraca uwagę wyszukując potencjalne modelki?

Praca scouta to szukanie nieoszlifowanych diamentów. Spośród setek, a nawet tysięcy młodych ludzi wyszukujemy tych, którzy mają potencjał stać się międzynarodowym top modelem czy top modelką. Oczywiście bierzemy pod uwagę określone kryteria – te same, które dotyczą kandydatek biorących udział w konkursie Elite Model Look: wiek 14-22 lata oraz minimum 172 cm wzrostu. W przypadku chłopców jest to 16-22 lata oraz minimum 184 cm wzrostu. Bezsprzecznie liczy się również fotogeniczność. Jest jednak jeszcze coś co trudno wyjaśnić, coś co sprawia, że osoba wyróżnia się w tłumie. Czasami wynika to z urody, czasami z osobowości…

2. Co się dzieje z dziewczyną, która trafi pod skrzydła agencji?

Każda młoda dziewczyna (lub młody chłopak), który trafia pod skrzydła naszej agencji w pierwszej „fazie” znajduje swoje miejsce w dziale “Nowych Twarzy”. To specjalna komórka szkoleniowa, w której uczą się umiejętności niezbędnych w modelingu: chodzenia i pozowania do zdjęć, zachowania na castingach, zasad stylizacji i dbania o swoje ciało. Tam wykonujemy również próbne sesje zdjęciowe realizowane przez profesjonalnych fotografów. Dzięki temu młodzi modele i modelki budują sobie portfolio, czyli tzw. “książkę”.

3. Czy wyszukała Pani (lub agencja) jakieś znane modelki – kogo i jak to się odbyło?

Odkąd 30 lat temu powstał konkurs Elite Model Look agencja odkryła mnóstwo top modelek, chociażby: Cindy Crawford, Stéphanie Seymour, Gisele Bundchen, Sigrid Agren, Fei Fei Sun,czy Josephine Le Tutour Konkurs organizowany jest w 45 krajach na całym świecie. Jest to największy międzynarodowy konkurs dla modelek. Castingi odbywają się w uczęszczanych miejscach publicznych i zawsze są na nich obecni profesjonalni scouci. Przykładowo Gisel Bundchen została odkryta, gdy jadła hamburgera w centrum handlowym.

4. Wielu rodziców obawia się udziału swoich córek w tego typu przedsięwzięciach – prosimy rozwiać te wątpliwości oraz dać wytyczne jak odróżnić rzetelną agencję od naciągaczy i oszustów?

Elite Model Look organizowany jest od 1983 roku i jest to najbardziej prestiżowy tego typu konkurs na świecie. W branży to synonim sukcesu i profesjonalizmu, a jego rzetelność mówi sama za siebie.

Rzetelna agencja ma dobrą reputację, doświadczony i znający się na rzeczy personel, w interesie którego jest dbanie o modelki i ich kariery. Dlatego tacy ludzie powinni być otwarci na wszelkie sugestie i dyskusje – również z rodzicami. Nie powinni również nigdy oczekiwać pieniędzy od modelki w zamian za reprezentowanie jej.

5. Jaki typ urody jest teraz najbardziej „trendy” na świecie?

W przeszłości faktycznie obserwowaliśmy pewne trendy. Przykładowo na wybiegach szczególnie popularne były dziewczyny z Brazylii czy Europy Wschodniej. Obecnie wydaje mi się, że mamy do czynienia z większą dywersyfikacją, pojawia się więcej modelek o indywidualnej urodzie oraz osobowości. Agencja Elite reprezentuje modelki z całego świata. Nasze dziewczyny mają ponadczasową urodę, która pozwala na długą i udaną karierę.

6. Jak ocenia Pani potencjał Polek?

Nie ma różnicy w ocenie potencjału Polek oraz dziewcząt z innych krajów – kryteria są te same, a każda modelka jest unikalna. Oznacza to, że w Waszym kraju możemy znaleźć wiele potencjalnych modelek, a każda wizyta tutaj to przyjemność.

Casting EML w Poznaniu

Jennifer-May Coupe (z prawej)_casting w Poznaniu

Podziel się wiadomością:

Polecamy również