zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wywiad z Julią Błaszczyk, Mistrzynią Polski Stylistów Ubioru jesień-zima 2012/2013

Wywiad z Julią Błaszczyk, Mistrzynią Polski Stylistów Ubioru jesień-zima 2012/2013

Jak rozpoczęła się Pani przygoda ze stylizacją ?

Moja przygoda ze stylizacją zaczęła się około 3 lata temu. Byłam wtedy w 3 klasie gimnazjum. Razem z przyjaciółką założyłyśmy zespół stylistek. Jednak spółka ta skończyła się zanim na dobre się zaczęła. Rok temu z powrotem zaczęłam działać w tej dziedzinie. Tym razem sama.

Kto jest odbiorcą Pani stylizacji ?. Czym wyróżniają się Pani usługi, na tle usług innych stylistów ubioru ?

Odbiorcą moich stylizacji są wszyscy ci którzy je ujrzą i widzą w niej to co powinni – zgraną całość. Jeśli są wstanie to ujrzeć znaczy to, że również mogą przyjąć te stylizacje z godnym je szacunkiem – znaleźć w nich inspiracje pasujące do własnego stylu a może właśnie odnaleźć swój styl.

Co charakteryzuje Pani propozycje nowych trendów – na sezon JESIEŃ ZIMA 2012 2013 ?

Moje stylizacje to połączenia nie tyle nieoczywiste co niecodzienne. Bowiem tworząc wizje tego co chce by było rezultatem – czerpałam z wielu trendów na aktualny sezon Zima Jesień 2012/13. Moje stylizacje są więc (uważam że udaną) mieszanką różnych trendów.

Jakie są znaki rozpoznawcze Pani twórczości ?

Kreatywne myślenie. Często łącze dwa lub więcej trendów, które wydawać by się mogły że do siebie nie pasują a patrząc na efekt myśli się, że przeznaczeniem tych na pozór niepasujących elementów było złączenie ich razem. Uważam bowiem, że nie sztuką jest połączyć dwa magnesy – ale je stworzyć.

Czym się Pani inspiruje tworząc nowe stylizacje ?

Inspiruje się pracami znanych projektantów. Śledzę trendy przeszukując strony internetowe i gazety. Często też oglądając billboardy lub ludzi na ulicy. Dostrzegam coś co ma szanse się wybić wśród nadchodzących trendów i wprowadzam to do swoich stylizacji.

Czym dla Pani jest kolor? Jak dobiera Pani kolory do swoich nowych stylizacji?

Kolor – dla mnie razem z wzorem i fasonem tworzy świętą trójce wszystkich stylizacji. Wybór koloru danego ubrania do stylizacji modowej jest uwarunkowany przede wszystkim przez trendy. jednak fakt iż dany kolor nie jest modny nie wyklucza go. Nakazuje mu tylko pozostanie w cieniu.

Pomysły przychodzą niespodziewanie. Co Pani robi aby nie umknęły ?.

Gdy jest to moment przeglądania przeze mnie gazety – wyrywam stronę i wkładam do specjalnego zeszytu. Strona internetowa?. Zapisuje sobie w folderze „inspiracje” podobające mi się zdjęcia. W przypadku gdy jest to nagłe oświecenie spowodowane zobaczeniem czegoś na mieście – wyciągam komórkę i pisze wszystko w treści sms’a, którego potem wysyłam do siebie samej.

Jak chciałaby Pani aby czuła się kobieta, która ma na sobie stylizacje stworzone przez Panią ?

Chciałabym by każda kobieta którą wystylizuje czuła się tak jak ja gdy kupuje sobie piękną sukienkę doskonale pasującą do mnie samej. Najważniejsze jest bowiem poczucie że to co nosimy jest tym w czym się czujemy nie tylko piękne, ale również w 100% sobą.

Jak chciałaby Pani aby czuł się mężczyzna, który ma na sobie stylizacje stworzone przez Panią ?

Drodzy panowie, nie ma czegoś takiego jak mit iż „styl ubierania się nie liczy”. To jest jak zapach perfum – albo przyciąga albo odrzuca.Chciałabym żeby moja stylizacja przyciągała do Was to czego najbardziej pragniecie w danym momencie. Czy to bycia poważanym na biznesowym spotkaniu czy zwracającym uwagę wszystkich kobiet kawalerem w nocnym klubie.

Co dla Pani jest ekscytujące w modzie obecnie ?

Przemijalność i trwałość. Małe czarne które nigdy nie wychodzą z mody, oraz te wszystkie nowości które są coraz to kreatywniejsze. Ciekawi mnie też granica, która posuwa się coraz niżej i niżej. Co będzie dalej?

Wywiad przeprowadził: MM

Źródło:
www.e-silvermoon.com
www.facebook.com/BLOG.SILVERMOON

2018-03-14T08:57:15+01:0016 października 2012|Moda, Styl|

Może zainteresuje Cię również: