opakowania kosmetyczne

Wysokie standardy produkcji butelek kosmetycznych

Opakowanie stanowi nierozłączną część produktu. Na rynkach wrażliwych np. kosmetycznym jest to szczególnie widoczne. O tym, czy dany produkt będzie spełniał swoją rolę decyduje nie tylko sama formulacja kosmetyku ale również opakowanie.

Przemysł kosmetyczny, podobnie jak farmaceutyczny i rynek suplementów diety, jest specyficzny i trudny. Oprócz obwarowań prawnych i związanych z jakością ważny jest również komfort użytkowników i dopasowanie opakowań do konsystencji produktów i sytuacji w jakich użytkownicy z nich korzystają. Innych butelek kosmetycznych konsumenci spodziewają się w kosmetykach używanych pod prysznicem, a innych w sytuacji kiedy są np. poza domem lub w podróży.

Butelki kosmetyczne

Butelki są jednymi z najczęściej wybieranych przez producentów kosmetyków opakowań w tej gałęzi przemysłu. Posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowań w produkcji żeli, szamponów, lotionów, balsamów, płukanek, kremów itp. Butelki kosmetyczne pełnią funkcję ochronną i umożliwiającą aplikacje kosmetyku w komfortowy sposób. Wygodny korek, odpowiedniej wielkości otwór lub aplikator pozwalają na dozowanie produktu w sposób łatwy i kontrolowany. Dodatkowo przemyślany kształt i odpowiednia do rodzaju produktu pojemność optymalizują przechowywanie kosmetyków, gwarantują zużycie ich w odpowiedniej ilości, w czasie kiedy zachowują wszystkie właściwości. 

Badania konsumenckie wskazują, że charakterystyczny kształt butelki kosmetycznej może zadecydować o sukcesie sprzedażowym produktu. Odpowiednia kolorystyka (czasem stanowiąca element dbałości o świeżość i właściwości produktu), wygodny kształt i materiał akceptowany przez użytkowników (konsumentów) pozwalają na budowanie wizerunku marki i sprawienie, że dana kategoria produktowa bądź sam produkt będą rozpoznawalne dla użytkowników. Opakowanie kojarzące się z danym produktem, które wyróżnia się w pozytywny sposób na tle innych kosmetyków tej samej kategorii, często jest jednym z bodźców skłaniających do zakupu bądź umożliwiającym powrót do ulubionego kosmetyku.

Właśnie dlatego tak ważne jest by podczas wybierania opakowań zwrócić uwagę, nie tylko na normy produkcyjne i jakość materiałów, ale również na pojemność, kształt, użyteczność i wygodę stosowania. 

Wysokie standardy produkcji butelek kosmetycznych 

Podczas produkcji opakowań zwraca się szczególną uwagę na jakość materiałów. Wykorzystane surowce muszą być bezpieczne, odporne na warunki fizyczne, odporne na odkształcenia jakie mogą mieć miejsce w czasie transportu i użytkowania oraz nie mogą reagować ze składnikami produktów jakie są w nie pakowane np. alkoholi, tłuszczów lub acetonu. 

Szczegółowe informacje dotyczące rodzajów butelek i innych opakowań wykorzystywanych w przemyśle kosmetycznym, ale także w innych branżach znajdują się pod adresem: http://www.kosmetyczne-opakowania.pl/.

Na stronie znajdziesz dane dotyczące audytów, rodzaju przeprowadzanej regularnie kontroli oraz tak wrażliwych obszarów jak bezpieczeństwo osób zatrudnionych przy produkcji butelek kosmetycznych, wpływu na ekosystemy i środowisko naturalne oraz przebiegu procesów produkcyjnych i ich wydajności. 

Artykuł partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również