środków kosmetycznych

Wykorzystanie minerałów i substancji nieorganicznych do produkcji środków kosmetycznych

Producenci współczesnych kosmetyków do pielęgnacji ciała coraz częściej sięgają po surowce naturalne, m.in. minerały i substancje nieorganiczne. Innowacyjne formuły bazują na naturalnych składnikach, dzięki czemu ich wpływ na skórę jest znacznie bardziej efektywny niż kosmetyków wytworzonych w syntetyczny sposób.

Takie działania doskonale wpisują się w ekologiczne trendy, a klienci mają poczucie, że stosują naturalne produkty, które zapewniają im większą skuteczność poprawiając kondycję skóry, włosów i paznokci.

Składniki do produkcji kosmetyków do kąpieli

W skład preparatów kąpielowych. takich jak płyny czy balsamy, wchodzą środki myjące, olejki eteryczne, suszone zioła, esencjonalne wyciągi z nasion oraz liści roślin o właściwościach tonizujących lub ściągających w zależności od przeznaczenia. Z kolei sól do kąpieli powstaje w oparciu o naturalną sól morską lub kopalną z dodatkiem aromatycznych olejków i wyciągów roślinnych. Zazwyczaj dodaje się do niej również regulator konsystencji w postaci dwutlenku krzemu, a także alkohol denaturowany niezbędny jako rozpuszczalnik oraz barwniki kosmetyczne dobierane zależnie do rodzaju preparatu.

Sól gorzka angielska Epsom – siarczan magnezu

Jednym ze składników wykorzystywanych do produkcji preparatów kosmetycznych jest sól Epsom. Surowa sól to naturalna substancja nieorganiczna, która pochodzi z podziemnego złoża kizerytu. Ten naturalny surowiec występuje niezwykle rzadko w przyrodzie, a uzyskana z niego substancja jest heptahydratem siarczanu magnezu o złożonym wzorze MgSO4x7H2.

Produkcja soli Epsom

Po wydobyciu sól zostaje rozpuszczona w gorące wodzie i tworzy specjalny roztwór. Kolejnym etapem jest proces rekrystalizacji. Pod wpływem niskiej temperatury następuje powrót do wcześniejszej struktury krystalicznej o pierwotnych własnościach fizycznych i mechanicznych. Następnie sól jest suszona i przeznaczona do produkcji. Dzięki zachowaniu swoich dobroczynnych właściwości gorzka sól stanowi podstawowy składnik do produkcji soli do kąpieli znakomicie wpływając na skórę i ogólne samopoczucie.

Zastosowanie soli

Sól do kąpieli zawierająca naturalne substancje wykazuje właściwości relaksujące i odprężające. Okazuje się, że sól Epsom dodana do kąpieli pomaga zatrzymać rozwój niektórych infekcji u dzieci i dorosłych, lub łagodzi ich przebieg. Ma także pH neutralne dla skóry, dzięki czemu łagodzi podrażnienia i poprawia jej kondycję. Zawarta w soli Epsom siarka zabiega powstawaniu łupieżu i wysuszeniu skóry. Ponadto sól ta wzmacnia włosy i paznokcie. Do produkcji naturalnych preparatów do pielęgnacji ciała używa się surowców najwyższej jakości. Starannie wyselekcjonowane składniki zapewniają produkcję kosmetyków o potwierdzonych właściwościach. Na stronie https://naturalniezdrowe.pl/mineraly-i-witaminy-czda/275-siarczan-magnezu-wiadro-5kg-sol-gorzka-epsom-5902721171678.html znajdą Państwo więcej informacji na temat możliwości wykorzystania gorzkiej soli Epsom oraz innych naturalnych składników przeznaczonych do produkcji naturalnych kosmetyków.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również