Wyjątkowo niebezpieczna Heidi Klum!

Heidi Klum znalazła się na czele rankingu najbardziej niebezpiecznych celebrytów w sieci – wynika z raportu „McAfee Most Dangerous Celebrities„.

W tym roku Heidi wyprzedziła Cameron Diaz, na szczycie najbardziej niebezpiecznych znalazły się gwiazdy filmowe i modelki, najbezpieczniejsi są muzycy i gwiazdy sportu.

Fani wyszukujący takich haseł, jak „Heidi Klum downloads”, „Heidi Klum ‚free’ downloads”, „Heidi Klum screensavers”, „Heidi Klum hot Picture” czy „Heidi Klum videos” są narażeni na kontakt z oprogramowaniem kradnącym informacje osobiste. Odwiedzanie tych stron i pobieranie z nich takcih plików, jak zdjęcia, filmy czy wygaszacze ekranu naraża internautów na ryzyko pobrania wirusów i złośliwego oprogramowania.

Badania McAfee wykazały, że poszukiwanie najnowszych zdjęć i plików na temat Heidi Klum jest związane z ponad dziewięcioprocentowym ryzykiem wejścia na stronę, na której wykryto takie zagrożenia jak spyware, adware, spam, phishing, wirusy i inne złośliwe oprogramowanie.

Pierwsza dziesiątka najbardziej niebezpiecznych gwiazd:
1. Heidi Klum
2. Cameron Diaz
3. Piers Morgan
4. Jessica Biel
5. Katherine Heigl
6. Mila Kunis
7. Anna Paquin
8. Adriana Lima
9. Scarlett Johansson
10. Emma Stone, Brad Pitt i Rachel McAdams

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

HEIDI KLUM, foto: PRNewsFoto/Milk Processor Education Program

Firma McAfee po raz piąty zbadała wyniki wyszukiwania informacji na temat najsłynniejszych postaci pop-kultury w celu wykrycia najbardziej niebezpiecznych gwiazd, sportowców, muzyków, polityków i gwiazd Hollywood. „Wyszukiwanie najpopularniejszych gwiazd, choć nieco bardziej bezpieczne, niż w zeszłym roku, nadal jest ryzykowne. Konsumenci powinni być szczególnie świadomi szkodliwych treści ukrywających się w takich miejscach, jak skrócone adresy URL, które mogą rozprzestrzeniać się wirusowo w serwisach społecznościowych, a także poprzez e-maile i SMS-y.” – stwierdziła Paula Greve, dyrektor ds. badań bezpieczeństwa sieci Web w McAfee. W badaniu „McAfee Most Dangerous Celebrities” wykorzystano system oceny stron internetowych McAfee SiteAdvisor, który sygnalizuje ryzyko związane z odwiedzeniem poszczególnych stron.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również