Wyjątkowe kolekcje ubrań dziecięcych – przewodnik w pigułce

Strona główna » Blog » Wyjątkowe kolekcje ubrań dziecięcych – przewodnik w pigułce

Wyjątkowe kolekcje ubrań dziecięcych – przewodnik w pigułce

Jeśli cenisz sobie niebanalność, wierząc, że jest ona naturalnym efektem niepowtarzalności każdego z nas – a jedyne, co sprawia, że wokół dominuje szarość i monotonia, to niepotrzebne hamowanie autoekspresji… nie ma w tym nic dziwnego, że poszukujesz dla swojego dziecka kolekcji nietuzinkowych ubrań.

Dzięki temu, łącząc je ze sobą nawzajem, pozwala dziecku na głębokie poczucie, że wyrażanie siebie – choćby objawiało się niestandardowo – zawsze prowadzi zarówno do rozwoju, jak i szczęścia, ponieważ jeśli są one autentyczne… nie da się ich od siebie rozdzielić.

Wszystko to dzięki czemuś tak niby niepozornemu, jak ubranie. Ubranko, które potrafi przemówić do smaku i wyobraźni to niezbędne dopełnienie rozwoju dziecka. To, co kreatywne, rozbudza kreatywność.

Tocoto Vintage

Jedną z marek, które oferują taką nietuzinkową odzież dziecięcą, jest hiszpańska Tocoto Vintage, której początki sięgają… archipelagu Balearów na niewielkiej wyspie o nazwie Formentera.

Stanowi ona jedno z najbardziej uwielbianych źródeł kolekcji dedykowanych dzieciom; zdobyła globalne uznanie wśród mam i rodziców w ogólności. Tocoto Vintage to kombinacja stylu vintage, przyprawionego nieco „spranymi” barwami… z mnóstwem wykończeń, grających rolę oryginalnych, intrygujących szczegółów.

Moda, jaką tworzy Tocoto Vintage, mimo nietuzinkowości, charakteryzuje się prostotą i sprawia wrażenie niezwykle wdzięcznej. Stylowi tej marki nie można odmówić jednak specyficzności, której wisienką na torcie jest drobna gwiazdka widniejąca na każdym z produktów tej marki.

Louise Misha

Nie sposób pominąć w tym kontekście markę Louise Misha, która oferuje dziewczynkom subtelną modę z mocno zaznaczonym motywem stylu boho. Niezmiernie ciekawe i zmyślne zdobienia, koronki, hafty i fasony, a wszystko to podane w otoczce niewinnego romantyzmu. Kolekcje tej marki spełnią marzenia każdej młodej księżniczki.

Yellowpelota

Warta uwagi jest również Yellowpelota. To renomowana marka, wykreowana przez duet specjalistek z branży Sztuki i Projektowania. Tworząc Yellowpelotę, przyczyniły się do przełomu w tej dziedzinie, który znajduje odzwierciedlenie w niepowtarzalnych wzorach.

Dziecięce kolekcje odzieżowe Yellowpelota to nieskończone i stale zwiększające się zasoby kolejnych części garderoby, przy czym po każdej z nich wyraźnie widać, iż zostały skrupulatnie zaprojektowane z myślą o odpowiednim kolorze i kroju oraz wzajemnym dopasowaniu.

Little Creative Factory

Little Creative Factory jest natomiast marką, której nazwa mówi sama za siebie – nie mówi jednak o swoim pochodzeniu, ponieważ wywodzi się z Barcelony. Tam właśnie marzenia jej założycielki po raz pierwszy ziściły się, marzyła bowiem o stworzeniu naprawdę unikatowych kolekcji ubrań, które cechują się minimalizmem. Jej marzenia spełniają się do dziś i zyskują rezonans wśród marzeń rodziców, jak i dzieci.

Piupiuchick

Piupiuchick to z kolei kwintesencja beztroskiego, dziecięcego entuzjazmu. Kolebką tej marki jest Porto, sama marka natomiast również może pochwalić się młodym wiekiem – powstała w roku 2012.

Piupiuchick wykorzystuje grafiki, które w połączeniu z optymalnie dopasowanymi tkaninami i barwami nadają życiowej siły tworzonym kolekcjom. Nic dziwnego, ponieważ motywem przewodnim firmy pozostaje zespół bardzo żywych czynników: pasja, kreatywność i poczucie humoru. Dlatego ubrania Piupiuchick emanują swojskością, ale też delikatnością.Bobo Choses – ta marka jest z kolei prawdziwym królestwem rozmaitych produktów dla małych dzieci, wśród których odzież to tylko obszerny segment kolekcji. Barcelońska firma zadbała o niewątpliwe bogactwo ubrań, obuwia i akcesoriów dziecięcych. Gdybyśmy mieli wycisnąć z nich esencję, brzmiałaby ona: moda i szałowość w zespole z elegancją.

Jeśli zatem chcesz osiągnąć cel wspomniany na początku – znaleźć coś, co ozdobi, ale i uwydatni niepowtarzalność Twojego dziecka – dysponujesz całkiem szerokim wyborem. Nakreślone wyżej marki udostępniają całą paletę unikalnych produktów.

Godne uwagi są wśród nich zwłaszcza sukienki, spódniczki i bluzki stworzone specjalnie dla dziewczynek – Louise Misha jest w tej dziedzinie liderem, ale nie musisz ograniczać się do niej.

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym rodzicem i zapoznasz się bliżej z zarysowanymi markami, przekonasz się, że wszelkie akcesoria dla niemowląt (jak i również niemowlęca odzież; rampersy, bloomersy) czekają na Twojego malucha, by od najmłodszych lat przyzwyczajać go do tego, że przyzwyczajenie jest nudne.

Ciekawe jest natomiast to, że nawet nietuzinkowość garderoby liczy się jako element wdrażania dziecka w życie, w którym nie będzie bało się być naprawdę sobą.

2018-03-14T03:26:08+00:00 8 września 2017|Moda|