Jak wybrać idealny zegarek męski?

Strona główna » Blog » Jak wybrać idealny zegarek męski?

Jak wybrać idealny zegarek męski?

Zawsze wybór zegarka warto zacząć od zastanowienia się, do czego ma on służyć. Jeśli do uprawiania sportu, to dobrym rozwiązaniem będzie zegarek wstrząso- i wodoodporny, jeśli zaś ma pasować do eleganckiego garnituru, to minimalistyczny, cienki, na skórzanym pasku. Jednak co z innymi “wytycznymi” specjalistów od mody i stylu?

Zegarek męski a biżuteria

Gdy wybieramy zegarek do stroju biznesowego czy wieczorowego, należy pamiętać, że kolor koperty musi być podobny do koloru spinek mankietowych, klamry paska czy spinki do krawata, a nie na przykład do koloru obrączki, którą nosimy codziennie. Zasadę tę można potraktować z przymrużeniem oka, gdy dobieramy zegarek do stroju codziennego. Tylko gust mężczyzny dyktuje to, czy koperta ma być złota, czy srebrna. Wiele marek produkujących eleganckie zegarki, np. Doxa czy Certina, posiada modele zarówno w kolorze złotym, jak i srebrnym. Oba są uniwersalne. 

Pasek czy bransoleta?

Przyjęło się, że w przypadku klasycznych, eleganckich garniturów, zegarek powinien mieć skórzany pasek, a kolor skóry musi być zbliżony do innych elementów ubrania: butów, paska spodni, teczki. Jeśli jednak decydujemy się na zegarek z bransoletą, to ta musi być dobrana do elementów metalowych stroju. 

Rozmiar męskiego zegarka

Producenci zegarków starają się oferować produkty o różnej wielkości kopert, dlatego że ta musi pasować do nadgarstka osoby, która nosi zegarek. Jeśli ręka jest szczupła, lepiej wybrać zegarek o kopercie nie większej niż 40 mm. Mężczyźni z bardziej tęgim przedramieniem i nadgarstkiem powinni wybierać zegarki z kopertą o średniej powyżej 40 mm.

Zegarek uniwersalny?

Niestety nie istnieje coś takiego, jeśli mężczyzna ubiera się w różnorodny sposób. Oczywiście ten, który przy każdej okazji zakłada jeansy i t-shirt może mieć tylko jeden zegarek, ale to raczej rzadkość. Jeśli ktoś chodzi w garniturze, a w weekend przebiera się w spodnie pół eleganckie, niech wybierze minimalistyczny, elegancki model. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla każdego modnego faceta jest posiadanie minimum dwóch zegarków o różnych stylach.

Sprawdź męskie zegarki w sklepie internetowym Korn https://www.sklep-korn.pl/

2017-08-28T11:13:06+00:00 28 sierpnia 2017|Styl|