Strona główna » Blog » Wybór szczotki do włosów – czy ma znaczenie?

Wybór szczotki do włosów – czy ma znaczenie?

Zdrowe, mocne włosy w dobrej kondycji to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki cel, używają one różnorakich odżywek, masek, stosują specjalne zabiegi regeneracyjne i tym podobne rzeczy. Jednak mało kto wie, że bardzo duże znaczenie odgrywa tutaj również szczotkowanie odpowiednimi produktami. Z całą pewnością każdej zależy na pięknych włosach. Dlatego warto choć raz na jakiś czas zainwestować w odrobinę droższy sprzęt, który będzie się charakteryzował najlepszą jakością. Tylko wtedy będziemy miały pewność, że szczotki do włosów, które wybieramy, będą bezpieczne i nie zniszczą nam ich. Szczotka do włosów towarzyszy nam codziennie. Być może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale używamy jej nawet po kilka razy dziennie, więc jest to znacznie częściej niż stosowanie odżywczych preparatów. Warto więc wybrać taką, która nie tylko nie będzie negatywnie wpływała na ich kondycję, ale nawet zadba o to, żeby były zdrowsze i silniejsze.

Czym należy się kierować podczas wybierania szczotki do włosów?

Oczywiście na samym początku trzeba sobie zadać pytanie do czego tą szczotkę będziemy używać. Rzecz jasna, inaczej wygląda taka, którą się wykorzystuje do modelowania różnorakich fryzur, a inaczej tradycyjna, do czesania włosów. Po odpowiedzeniu sobie na to pytanie, trzeba się dokładnie przyjrzeć z jakiego tworzywa wykonany jest ten produkt. Najbardziej popularne, a także zalecane przez wiele modowych blogerek albo nawet specjalistów są szczotki do włosów wykonane z włosia dzików i tak zwane „Tangle Teezer”. Na drugim miejscu stoją drewniane odmiany, a dopiero później plastikowe oraz metalowe. Niestety często dzieje się tak, że wśród osób, które nie za bardzo interesują się prawidłową pielęgnacją osób i nie zgłębiają tematu – wymieniona kolejność jest całkowicie odwrócona. Następnym czynnikiem jest rodzaj igiełek. Jeżeli są ostro zakończone to bardzo prawdopodobne jest, że będą podrażniać skórę głowy. W szczególności, jeśli używane są metalowe szczotki albo ewentualnie plastikowe. Po jakimś czasie użytkowania kuleczki, które znajdują się na każdej igiełce odpadają (jest to dosyć naturalny proces i z pewnością każda kobieta to zauważyła) i wówczas pozostają ostro zakończone „patyczki”. To właśnie one mogą stać się przyczyną podrażnień. Dobra, porządna szczotka do włosów nie może ranić. Wykorzystać ją można między innymi także do masażu głowy. Ma to zbawienny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie (powoduje, że się relaksujemy i odprężamy), ale także sprawia, że zwiększa się przepływ krwi, pobudza krążenie i to wpływa na lepsze dotlenienie cebulki włosa. Dzięki temu będzie o wiele szybciej rosły. To doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z problemem wypadających włosów.

Jak czesanie wpływa na kondycje włosów?

Szczotki do włosów są tak skonstruowane, aby wygładzać pasma włosów i zapobiegać ich plątaniu się. Jednakże usuwają również z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia. Wiele osób popełnia błąd czesząc włosy zaraz lub chwilę po kąpieli. Nie powinno się tego robić, wówczas szczotka do włosów musi leżeć daleko od nas. Często ma się bowiem pokusę, aby skołtunione, mokre włosy doprowadzić do ładu. Jest to jednak bardzo szkodliwe dla struktury włosów, są bardziej narażone na różnorakie mechaniczne uszkodzenia.

Jak dobrać szczotki do włosów?

Dla osób, które posiadają kręcone włosy, zaleca się zazwyczaj delikatne grzebienie, które nie będą miały „zębów” położonych zbyt blisko siebie. Umożliwi to rozczesanie włosów bez szarpania się i niepotrzebnego wyrywania ich. Natomiast posiadaczkom długich włosów idealnie sprawdzą się szczotki stosunkowo duże i okrągłe. Mają one jedną, dużą zaletę. Dzięki nim można bowiem lekko unieść włosy i dodać im objętości. Choć może się to wydawać dziwne, szczotki do włosów mogą posłużyć także jako „przyspieszacze” procesu suszenia włosów. W tym celu najlepsze okażą się ceramiczne okazy. Ich atutem jest fakt, że nie elektryzują włosów. Przed tym zabiegiem, trzeba jednak odczekać kilka, a nawet kilkanaście minut, aby mieć pewność, że większość wody zdążyła odparować z włosów.

2018-03-14T03:18:57+00:0022 grudnia 2017|Porady|