zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wybierz naturalną metodę leczenia

Wybierz naturalną metodę leczenia

L.52 to lek homeopatyczny polecany do stosowania przy przeziębieniu, infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych z kaszlem; w stanach grypowych przebiegających z gorączką, również z powikłaniami, uczuciem rozbicia i bólami; w stanach osłabienia pogrypowego organizmu.

L.52 zalecany jest także do stosowania profilaktycznego w okresie wzrostu zachorowań na grypę.

L.52 to lek homeopatyczny o dobrych właściwościach przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych, polecany w infekcjach o etiologii wirusowej. Szybko znosi objawy i dolegliwości występujące w przebiegu większości infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. W celu zwiększenia efektywności działania L.52, uzupełniono skład preparatu o 4 dodatkowe leki:

CHINA, stosowana w zaburzeniach żołądkowo- jelitowych, przy osłabiających i niebolesnych biegunkach, intensywnych i pulsujących bólach głowy, osłabieniu i spadku witalności oraz w okresie rekonwalescencji po infekcjach lub po grypie.
DROSERA, pomocna przy chrypce, uczuciu suchości w gardle, przy suchym kaszlu napadowym (podobnym do kokluszowego), wywołującym bóle klatki piersiowej lub brzucha, występującym lub nasilającym się w nocy.
POLYGALA, pomocna w bolesnym kaszlu z uczuciem rany w klatce piersiowej w przebiegu przewlekłego nieżytu oskrzeli.
EUCALYPTUS– ułatwia oddychanie, dezynfekuje i „osusza”.

SKŁAD KROPLI
Eupatorium perfoliatum D4 2,67ml, Aconitum napellus D6 2,67ml, Bryonia D4 2,67ml, Arnica montana D4 2,67ml, Gelsemium sempervirens D6 2,67ml, China rubra D4 2,67ml, Belladonna D4 2,67ml, Drosera D4 2,67ml, Polygala D4 2,67ml, Eucalyptus globulus D1 6ml. Zawiera 67,5% v/v etanolu.

DAWKOWANIE:
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 4-5 razy dziennie po 15-25 kropli na wodę, po uzyskaniu poprawy zmniejszyć częstotliwość podawania do 2-3 razy dziennie po 15 kropli.
L.52 polecany jest przy przeziębieniu, zapaleniu gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli, płuc, przy grypie i infekcjach grypopodobnych, przy suchym kaszlu oraz rozedmie płuc.

Preparaty homeopatyczne firmy Lehning dostępne są w aptekach na terenie całego kraju.
Więcej informacji o firmie i jej preparatach: www.lehning.pl

Homeopatia- leki bez chemii
Naturalna metoda leczenia

Twórcą homeopatii był niemiecki lekarz, aptekarz i chemik- Samuel Christian Hahnemann, który sformułował jej podstawowe prawo „similla similibus curantur”, czyli „podobne leczy się podobnym”. Zasada ta oznacza, że substancja, która u osoby zdrowej wywołuje określone objawy, podawana w minimalnych dawkach- może wyleczyć chorego mającego takie same symptomy. A im mniejsza dawka leku, im większe rozcieńczenie, tym środek homeopatyczny działa mocniej i skuteczniej.

Homeopatia leczy człowieka i przyczyny choroby, a nie konkretne schorzenie. Kuracja homeopatyczna mobilizuje organizm do walki z chorobą, dlatego jest skuteczna przy przeziębieniach, przewlekłych infekcjach (np. uszu, nosa, krtani), ale też przy chorobach skóry, depresjach itd.

Leki homeopatyczne nie zawierają chemii- produkuje się je wyłącznie z substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego (jad żmii, pszczoły) i mineralnego (miedź, żelazo, siarka). Substancje te, specjalnie rozcieńczane i dynamizowane, nie są toksyczne dla pacjenta i mogą być skutecznie stosowane zarówno u małych dzieci, jak i u kobiet w ciąży, matek karmiących. Środki homeopatyczne nie wywołują skutków ubocznych, nie wchodzą też w interakcje z innymi lekami, dlatego mogą być uzupełnieniem kuracji farmakologicznej.

Leczenie homeopatyczne przynosi rezultaty, jeśli zostanie właściwie dobrane. Dla lekarzy homeopatów organizm ludzki jest całością, a nie tylko zbiorem organów. Dlatego po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu pacjenta, spośród wielu preparatów, lekarz wybiera ten, który będzie najskuteczniejszy.

W Polsce stale rośnie grono zwolenników homeopatii i liczba rejestrowanych preparatów homeopatycznych. Jedną z firm farmaceutycznych oferujących na naszym rynku leki homeopatyczne są Laboratoria Lehning, założone przez Dr Rene Lehninga w 1935 roku we Francji. Firma Lehning produkuje obecnie ponad 12 milionów produktów rocznie, które sprzedawane są w ponad 20 krajach w Europie, Afryce, Ameryce i Azji.

Produkcja leków Lehning przebiega pod ścisłym nadzorem- preparaty są badane od surowców aż do ostatecznego przetworzenia i pakowania. Taka kontrola jakości gwarantuje spójność i niezawodność produktów homeopatycznych.

Laboratoria Lehning mają w swojej bogatej ofercie preparaty homeopatyczne pomocne m.in. przy spadku odporności, infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, anginie, zapaleniu gardła, krtani, zatok, ale także przy zaparciach, niedoczynności tarczycy, w stanach wzmożonego napięcia nerwowego i lękowo- depresyjnych, w zaburzeniach snu, w chorobach reumatycznych itd.

2018-03-14T10:13:55+01:0015 grudnia 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: