zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wybieramy modne… krzesło!

Wybieramy modne… krzesło!

Moda awangardowa czy glamour? Coco Chanel a może… Marc Jacobs? Pokaż swoją osobowość! –projektanci zachęcają, by wyrażać swoje emocje, być modną i „na czasie”. Kiedy zdejmiemy szpilki i zetrzemy staranny makijaż, jak zachować szyk? To proste, otaczajmy się pięknymi rzeczami. Zapraszamy na niecodzienny pokaz mody: krzesła na wybiegu. Co jest modnie pokazywać w tym sezonie?

Kwiatowa elegancja

Zacznijmy od tkanin. Gra motywów etno? Warto na nowo odkryć rustykalne kształty rodem z kurpiowskich chatek – te motywy powracają echem w kolekcjach nie tylko polskich projektantów. Taka moda to wyraz tęsknoty za naturą i nieustannej chęci powrotu do niej. W nowoczesnej odsłonie, kwiatowy motyw to wybór kobiety eleganckiej, zmysłowej, która szuka sposobu, by wyrazić swoją indywidualność.

W prywatnych wnętrzach świetnie sprawdzają się dyskretne wzory obić. Kobiety ze smakiem dobierają dodatki – coraz częściej decydują się na skromne meble, a mocne akcenty wprowadzają na przykład w kolorystyce ścian. Meble pełne przepychu, ciemne, o wyszukanych kształtach, są ciekawe, ale tylko jako dodatkowy element – w dużej ilości przytłaczają i zaburzają kompozycję wnętrza. Dlatego w naszej nowej kolekcji Witaj w domu, postawiliśmy na ciekawe wzory, grając kolorem umiejętnie i oszczędnie – mówi Zofia Leszczyńska, manager marki Nowy Styl.

Pepita ze Szkocji

Odrobina ekstrawagancji? To z pewnością pepitka. Jednych kusi prostotą, innym wydaje się echem przeszłości. Jedno jest pewne: obok pepity nikt nie przejdzie obojętnie. To fascynujące zestawienie czerni i bieli, odkryte na nowo przez Coco Chanel, ma jedno zadanie: podkreślić zdecydowany charakter właścicielki.

Krzesło z takim obiciem nie potrzebuje wyszukanego tła. Jest jak kobieta, która przewodzi i nie boi się wyjść z cienia. Wyrazista, odważna – taka jesteś? Takie powinno być wnętrze Twojego domu. Ten wzór doskonale skontrastuje intensywne kolory innych elementów wyposażenia (na przykład czerwień czy soczystą zieleń), a wnętrzom bardziej stonowanym doda nowoczesnego charakteru.

Moda wielkich miast

Polem do popisu może być też kształt. „Coco Chanel” czy „Diabeł ubiera się u Prady” ? Trudny wybór… A może odpowiedź jest oczywista? Miłośniczki obydwóch filmów podążają za najnowszymi trendami. Dodatki podkreślają ich siłę, są soczyste i zmysłowe. Akcenty czerwieni i kontrastowe zestawienia to detale, dzięki którym nie zginiemy w rytmie i biegu metropolii.

Odpowiedź projektantów jest prosta. Jeśli chcemy, by wnętrze naszego domu tętniło życiem i rytmem, zapraszało do spotkań – wybierzmy ciekawy kształt. Siła formy tkwi w niebanalnym pomyśle, a drobiazg potrafi całkowicie odmienić charakter krzesła i nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Nietypowa forma doskonale sprawdzi się w modelach, które z racji swojej funkcji powinny przyciągać uwagę – przykładem może być hocker, który wraz z barem, tworzy serce domu.

Pokaż swoje wnętrze, a powiem Ci kim jesteś… czemu nie?

[nggallery id=3796]
2018-03-14T08:49:37+01:0016 listopada 2012|Styl|

Może zainteresuje Cię również: