Strona główna » Blog » Wszystko jest nowe u Deni Cler. Opis sylwetek z pokazu kolekcji jesień-zima 2013/14

Wszystko jest nowe u Deni Cler. Opis sylwetek z pokazu kolekcji jesień-zima 2013/14

Zacząć wszystko od początku. Zmienić sposób myślenia. Zredefinować pojęcia. Włożyć kij w uśpione mrowisko.

Czym jest klasyka w postnowoczesnych czasach? Jak wygląda współczesna kobieta zawieszona pomiędzy tym czego pragnie, a czego potrzebuje?

Ta kolekcja powstawała prawie rok. Zanim jeszcze pierwsze rysunki nadały jej fizyczny wymiar nabierała kształtu w wyobrażeniach i odpowiedziach na powyższe pytania. Po latach stylistycznego niepokoju Deni Cler potrzebowała jasno wyznaczonego kierunku. Świadomych decyzji zmieniającyh nie tylko jej wizerunek, ale przede wszystkim produkt. Wszystkie nasze myśli zaczynały się i kończyły na produkcie.

Jakości, designie, tkaninie, konstrukcji, szyciu, sylwetce, detalu.

I tylko jedna zasada: żadnych kompromisów. Decyzja ryzykowana, ale jedyna możliwa. Dzięki temu powstała kolekcja spójna, czytelna, a jednocześnie różnorodna. Nowoczesna, ale nawiązująca do włoskiego minimalizmu z którego ta marka wyrosła.

Decyzje, które podjeliśmy doprowadziły nas do miejsca w którym spotkaliśmy się w poniedziałek. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ta przestrzeń wydała nam się idealna do prezentacji nowej kolekcji. W towarzystwie dzieł Athamera, Sasnala i Libery pokazaliśmy Państwu 42 sylwetki oddające zmiany jakie zaszły w Deni Cler, i jak wierzymy, przywracające jej należne miejsce w świecie fashion.

W zeszłym roku Deni Cler skończyła 40 lat. Nie ma lepszego momentu żeby zacząć wszystko od nowa…

Monika Kapłan GercPrezes Deni Cler

[heading style=”2″]Opis sylwetek z pokazu kolekcji Jesień Zima 2013/14[/heading]

LOOK 1 Miękki obszerny płaszcz z opuszczonym ramieniem i szalowym kołnierzem. Krągłość bryły podkreślają zaokrąglone wykończenie kołnierza i zaszewek. (100% wełna o matowym, miękkim wykończeniu). Pod spodem miętowa sukienka z odcinaną talią z miękko układającej się tkaniny o wyrazistej fakturze (wełna/wiskoza).

LOOK 2 Krótki płaszcz-dyplomatka w kolorze czarnym ze stójką, zapinany na jeden guzik. Pod spodem czarny golf i lekko rozszerzaną spódnicą z miękko układającej się tkaniny w kolorze grenadyny o wyrazistej fakturze (wełna/wiskoza).

LOOK 3 Złota bluzka z połyskliwej tkaniny “lama” z opuszczonym ramieniem i koszulowym rękawem zestawiona z miętowa, lekko rozszerzaną spódnicą z miękko układającej się tkaniny o wyrazistej fakturze (wełna/wiskoza).

LOOK 4 Długi płaszcz w kolorze écru sylwetce z kimonowymi rękawami i klasycznym kołnierzem w stylu męskim, zapinany na 3 guziki. Pod spodem biała jedwabna bluzka z długim rękawem i spódnica o linii A rozszerzana bokami przez geometryczne cięcia (kolor wielbłądzi).

LOOK 5 Płaszcz o wydłużonej sylwetce z kimonowymi rękawami i klasycznym kołnierzem w stylu męskim zapinany na 3 guziki. Pionowe, czyste cięcia podkreślają smukłość sylwetki. (100% wełna o trójwymiarowej fakturze). Pod płaszczem dopasowana granatowa sukienka z rękawem 7/8 w haftowane koła (bawełna/elastan).

LOOK 6 Miętowa sukienka z kimonowym rękawem, talia podkreślona szerokim odciętym pasem i lekko kloszowanym dołem. (wełna/wiskoza).

LOOK 7 Pudełkowy żakiet z kimonowym rękawem i ołówkową spódnicą z klasycznej szarej wełnianej flaneli. Komplet jest zestawiony z jedwabną bluzką z asymetrycznym karczkiem z przodu.

LOOK 8 Sukienka z długim, kimonowym rękawem, odciętym pasem w talii, pęknięciem na dekolcie i rozszerzana dołem, w kolorze grenadyny.

LOOK 9 Płaszcz trapezowy z opuszczonym ramieniem i widocznymi zaszewkami w kolorze wielbłądzim. Krótka sukienka pod kolor, z marszczonym rękawkiem do łokcia z miękkiej tkaniny.

LOOK 10 Złota sukienka z tkaniny Lama z zakładkami przechodzącymi na tył noszona ze spodniami o miękkiej linii.

LOOK 11 Szara golfowa, dzianinowa sukienka do kolan, szara peleryna z miękkiej tkaniny.

LOOK 12 Płaszcz o linii X, z zaszewkami na wierzchu, w kolorze „ciasteczka” (beż). Pod spodem sukienka o podobnej konstrukcji, o linii X do kolan, bez rękawów, granatowa z połyskiem.

LOOK 13 Szara dżersejowa bluza z kimonowym rękawem i szara spódnica za kolano rozszerzana bokami z geometrycznymi cięciami. (100% wełna)

LOOK 14 Szara dżersejowa sukienka o linii X, z widocznymi zaszewkami i rękawem 7/8. (100% wełna).

LOOK 15 Szary, dwurzędowy trencz o klasycznych cięciach podkreślających kobiecą sylwetkę (wełna/jedwab). Pod spodem jasnoniebieska, klasyczna koszula i szare flanelowe spodnie o linii cygaretek.

LOOK 16 Płaszcz w jodełkę o wydłużonej sylwetce z kimonowymi rękawami i klasycznym kołnierzu w stylu męskim. Pionowe czyste cięcia podkreślają smukłą sylwetkę. (wełna/ kaszmir). Pod płaszczem wełniana sukienka bez rękawów, z charakterystycznymi cięciami w stylu gorsetowym.

LOOK 17 Obszerny płaszcz z opuszczonym ramieniem z dwuwarstwowej tkaniny w kontrastowym kolorze. (100% kaszmir). Pod płaszczem jedwabna czarna sukienka z konstrukcyjnie modelowanymi rękawami i detalem koło szyi.

LOOK 18 Żakiet ze smokingowym kołnierzem i spodniami z podniesioną talią (wełna/jedwab). Pod żakietem biały dzianinowy sweterek z czarnym karczkiem i rękawami ¾.

LOOK 19 Czarna sukienka zakrywająca kolana o linii H, dopasowana, z pionowymi, białymi wstawkami w górnej części.

LOOK 20 Krótka dwurzędowa peleryna w jodełkę (wełna/kaszmir). Pod peleryną biała koszula z kołnierzem haftowanym koralikami (bawełna/elastan) i czarne szorty.

LOOK 21 Obszerny płaszcz z dużym kołnierzem i obniżonymi rękawami w kolorze czerwonym, pod spodem sukienka do kolana, rozszerzana dołem, z rękawem 3/4 i cięciami gorsetowymi, w kolorze grenadyny.

LOOK 22 Długi płaszcz kimonowy, zapinany na 3 guziki, w kolorze czerwonym. Pod spodem biała bluzka z obniżonym ramieniem i długim rękawem, ze stójką i ozdobnym zapięciem przy mankiecie (100% jedwab) oraz lekko rozszerzana spódnica z miękko układającej się tkaniny w kolorze grenadyny o wyrazistej fakturze (wełna/wiskoza).

LOOK 23 Biała bluzka z kimonowym rękawem i pionowymi cięciami „szelkowymi”, z grubo tkanej wełny jagnięcej. Czerwone, skracane spodnie zwężane ku dołowi.

LOOK 24 Krótki płaszcz-dyplomatka ze stójką, w kolorze beżowym, zapinany na jeden guzik. Pod płaszczem jedwabna bluzka (w kolorze białym) z opuszczonym ramieniem i koszulowym rękawem (100% jedwab). Spódnica lekko rozszerzana z miękko układającej się tkaniny o wyrazistej fakturze (wełna/wiskoza) w kolorze fuksji.

LOOK 25 Miękki płaszcz 7/8 w stylu ʻcarcoatʼ z tkaniny z długim włosem (wełna/alpaka) w kolorze pudrowego różu. Pod płaszczem jedwabna bluzka (w kolorze fuksji) z opuszczonym ramieniem i koszulowym rękawem (100% jedwab), Zestawiona z ołówkową spódnicą (wełna/elastan).

LOOK 26 Żakiet w stylu męskim i spodnie cygaretki w kolorze białym, z tłoczonego, bawełnianego żakardu. Pod żakietem, koszula biała z haftem na torsie i kołnierzyku.

LOOK 27 Dopasowana, biała sukienka bez rękawów w haftowane koła, (bawełna/elastan). Długa kamizelka bez rękawów oparta na konstrukcji płaszcza-dyplomatki ze stójką, z białego tłoczonego żakardu.

LOOK 28 Sukienka z obniżonym ramieniem o prostej linii, z poszerzanym rękawem ¾ i skracane spodnie zwężane ku dołowi – z białego tłoczonego żakardu.

LOOK 29 Miękki, długi płaszcz z tkaniny z długim włosem (wełna/alpaka) w kolorze pudrowego różu. Długa suknia z odsłoniętymi ramionami i plecami, z zapięciem na szyi, odcięta w talii i z poszerzaną spódnicą z grubej, różowej organzy.

LOOK 30 Żakiet w stylu męskim z tłoczonego, bawełnianego żakardu i spodnie cygaretki w kolorze granatowym. Pod żakietem, klasyczna, kobaltowa koszula z rękawami 7/8.

LOOK 31 Granatowa spódnica z połyskiem, o linii A z marszczoną falbaną, za kolano. Biała jedwabna bluzka z długim rękawem, ze stójką i asymetrycznym karczkiem z przodu.

LOOK 32 Klasyczny żakiet ze smokingowym klapami, zapinany na jeden guzik i klasyczne spodnie cygaretki w kolorze granatowym, biała klasyczna koszula ze stójką.

LOOK 33 Czarny płaszcz o linii X, z tłoczonego żakardu o trójwymiarowej fakturze. Pod spodem czarny golf i długa czarna spódnica z grubej organzy z połyskiem.

LOOK 34 Długa suknia z odsłoniętymi ramionami i plecami, z zapięciem na szyi, odcięta w talii, z poszerzaną spódnicą z grubej, czarnej organzy z połyskiem (100% jedwab) zestawiona z białym topem z obniżonym ramieniem, bez rękawków, ze stójką.

LOOK 35 Prosta bluzka z rękawem za łokieć, w kolorze ciemno-śliwkowym i prosta spódnica za kolano w kolorze czarnym z marszczonego weluru z metalową nitką utrzymująca trójwymiarową fakturę. Pod spodem biały top ze stójką.

LOOK 36 Długa kamizelka bez rękawów oparta na konstrukcji płaszcza-dyplomatki ze stójką, z czarnego tłoczonego żakardu o trójwymiarowej fakturze. Pod spodem biały top ze stójką i czarne szorty.

LOOK 37 Krótka, luźna sukienka z konstrukcyjnie modelowanym, bufiastym rękawem i detalem koło szyi, z grubej, różowej organzy z połyskiem (100% jedwab).

LOOK 38 Różowy sweterek zarzucony na różową dzianinowa bluzeczkę z rękawem do łokcia, o ażurowych plecach – z dżerseju. Zestawiony z długą różową spódnicą z grubej, jedwabnej organzy z połyskiem.

LOOK 39 Luźna bluzka z grubej organzy z konstrukcyjnie modelowanym, bufiastym rękawem i detalem wokół szyi zestawiona z luźnymi spodniami do połowy łydki z granatowego żakardu z połyskiem, tłoczonego we wzór kwiatów.

LOOK 40 Sukienka bez rękawków z obniżoną talią i marszczonym dołem z weluru z metalową nitką utrzymująca trójwymiarową fakturę, w kolorze ciemnej śliwki.

LOOK 41 Obszerny długi płaszcz z konstrukcyjnymi skośnymi cięciami rozszerzającymi dół i długa spódnica o linii A, krótsza z przodu – z błyszczącego, granatowego żakardu w róże.

LOOK 42 Sukienka bez rękawów, do kolan o linii X, z widocznymi zaszewkami z granatowego żakardu z połyskiem, tłoczonego we wzór kwiatów.

[nggallery id=4869]

2013-07-01T06:30:18+00:001 lipca 2013|Moda|