Wszystkie Mikołaje, duże i małe - ModaiJa

Wszystkie Mikołaje, duże i małe

Strona główna » Blog » Wszystkie Mikołaje, duże i małe

Wszystkie Mikołaje, duże i małe

Wszyscy go kochamy, wszyscy wyczekujemy, a najbardziej oczywiście dzieci, które już 5. grudnia czyszczą buciki i wystawiają skarpety w nadziei graniczącej z pewnością, że i tego roku Święty Mikołaj przyniesie im prezenty. W mikołajki Mikołajów nigdy za wiele, niech więc wyglądają na nas z każdego zakamarka domu: skarpet, szaf, a nawet lodówek .

Zwyczaj wzajemnego obdarowywania się w mikołajki, 6. grudnia, to tradycja sięgająca w Polsce XVIII wieku. Tego dnia duże i małe Mikołaje podrzucają bliskim prezenty: słodycze, drobne upominki, owoce. W ten dzień obdarowujemy nie tylko rodzinę, ale i tych, których po prostu lubimy. Dzieci robią „paczki” koleżankom i kolegom z klasy, a my znajdujemy mikołajkowy podarunek na biurku w pracy.

Aby nie zabrakło nam mikołajkowych drobiazgów, które ofiarujemy bliskim, wyręczając zapracowanego Świętego, zajrzyjmy do Marks & Spencer. Tutaj srebrnobrodych Mikołajów aż nadto: jeden gra w szklanej kuli-pozytywce, drugi chętnie „zawiśnie” na choince, jeszcze inne oczarują czekoladowym smakiem i szeleszczącym papierkiem .

[nggallery id=2153]

W e s o ł y c h  M i k o ł a j e k ! ! !

2018-03-14T10:16:45+00:00 28 listopada 2011|Modny drobiazg|