zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Współczesna, kobieca wersja Jądra ciemności

Współczesna, kobieca wersja Jądra ciemności

Już 6 września ukaże się nowa powieść Ann Patchett Stan zdumienia.

Marina nie chciała tam jechać. Lubiła śnieg w Minnesocie,  swoje  laboratorium  i  bliskość mężczyzny, którego kochała. Ale nie miała wyjścia. Ktoś musiał sprawdzić, co się dzieje z doktor Swenson. A one przecież się znały. Marina już sama nie była pewna, co przeraża ją bardziej: spędzenie miesiąca w dzikiej puszczy amazońskiej, w której ciężkie i lepkie powietrze wibruje poruszane skrzydełkami miliona owadów, czy ponowne spotkanie z doktor Swenson. Drobna, siedemdziesięcioletnia kobieta, a respekt czuli przed nią wszyscy. Zarówno prezes wielkiej firmy farmaceutycznej, jak i starszyzna dzikiego plemienia Lakashi. Ale to Marina, jak nikt inny, miała powód, by naprawdę obawiać się tego spotkania.

Stan zdumienia to opowieść o podróży do jądra ciemności, świata, w którym nic nie jest jednoznaczne, a granica między dobrem i złem niebezpiecznie się zaciera. Relacje międzyludzkie, przyjaźń i miłość zostają wystawione na próbę, a naukowcy każdego dnia muszą odpowiadać sobie na pytanie, jak daleko mogą posunąć się w swoich badaniach.

Ann Patchett to jedna z najlepszych współczesnych pisarek, laureatka wielu nagród, w tym Orange Prize i PEN/Faulkner Award. Powieść Stan zdumienia zebrała doskonałe recenzje w zagranicznych mediach, według „Publisher Weekly”, „Times” i Amazona to jedna z najważniejszych powieści minionego roku, nazwana kobiecą wersją Jądra ciemności.

2018-03-14T09:22:38+01:0015 sierpnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: