Wręczono Orły najlepszym filmowcom

Jerzy Skolimowski i Tadeusz Chmielewski. Urszula Grabowska i Robert Więckiewicz. To tegoroczni laureaci polskich nagród filmowych Orły 2011.

Statuetkę dla najlepszego filmu otrzymał „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego, nagrody dla najlepszych aktorów odebrali Urszula Grabowska i Robert Więckiewicz.
Jerzy Skolimowski został także wyróżniony za najlepszą reżyserię. Za tytułową rolę w filmie „Joanna” Orła odebrała Urszula Grabowska. Robert Więckiewicz został nagrodzony za najlepszą rolę męską w filmie „Różyczka”. Aż cztery statuetki – za zdjęcia, scenografię, kostiumy i dźwięk – zostały przyznane filmowi „Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego. W kategorii „najlepszy film europejski” zwyciężył „Autor widmo” Romana Polańskiego. Nagrodę publiczności za film „Wszystko co kocham” odebrał reżyser i autor scenariusza Jacek Borcuch.
Polskie Nagrody Filmowe Orły 2011 zostały wręczone w Teatrze Polskim w Warszawie. Nominowanych i laureatów wyłonili członkowie Polskiej Akademii Filmowej, na czele której stoi Agnieszka Holland. Do tegorocznych Orłów kandydowały 32 polskie filmy, które w 2010 roku były wyświetlane w polskich kinach przez co najmniej tydzień na otwartych, płatnych pokazach oraz ich twórcy.
Specjalnego Orła 2011 za osiągnięcia życia otrzymał Tadeusz Chmielewski – wybitny reżyser, scenarzysta i producent, współtwórca między innymi filmów „Wierna rzeka”, „Nie lubię poniedziałku” i „U Pana Boga za Piecem”.

[nggallery id=830]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również