Strona główna » Blog » Wojownicze dziewczyny

Wojownicze dziewczyny

Combat girls. Krew i honor”. Od 27 stycznia w kinach debiut reżyserki, operatorski oraz producencki. Film gościł się na wielu festiwalach filmowych. Na Festiwalu Filmowym w Monachium zdobył nagrodę dla Najlepszej Aktorki dla Aliny Levshin oraz za Najlepszy Scenariusz dla Davida Wnendta. Wystartował również w Konkursie 1,2 podczas 27. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego oraz w Konkursie Debiutów Operatorskich w tegorocznym Plus Camerimage w Bydgoszczy.

„Combat girls. Krew i honor” reż. David Wnendt, Niemcy 2011, 103 min.

Marisa, dwudziestoletnia Niemka, nienawidzi obcokrajowców, Żydów, glin i wszystkich tych, których obwinia o kłopoty swojej ojczyzny. Zachowuje się prowokująco, pije, wdaje się w bójki, a do swojej kolekcji tatuaży zamierza włączyć portret Adolfa Hitlera. Jej domem jest gang neonazistów, gdzie rządzą nienawiść i przemoc, a na porządku dziennym są suto zakrapiane imprezy.

Gdy przyłącza się do nich czternastoletnia Svena, Marisa staje się dla niej wzorem do naśladowania. Jest ona podręcznikowym przykładem dziewczyny walczącej o reprezentowaną przez grupę ideologię.

Światopogląd Marisy ulega jednak stopniowej ewolucji, gdy przypadkowo spotyka ona młodego uchodźcę z Afganistanu. Ich relacja uświadamia bohaterce, że istnieje coś więcej, niż czarno-biała rzeczywistość reprezentowana przez jej własny gang. Czy Marisie uda się wyrwać z grupy neonazistów?

[nggallery id=2303]
2018-03-14T10:08:10+00:008 stycznia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: