Wirusy i bakterie lubią mokrą jesień… Pomocna jest Amla

Strona główna » Blog » Wirusy i bakterie lubią mokrą jesień… Pomocna jest Amla

Wirusy i bakterie lubią mokrą jesień… Pomocna jest Amla

Amla to potoczna nazwa liściokwiatu garbnikowego. Inną obiegową nazwą jest agrest indyjski. Owoce amli są od wieków wykorzystywane w indyjskiej medycynie naturalnej, czyli ajurwedzie, ze względu na swoje działanie antywirusowe i antybakteryjne.

Dlaczego amla jest taka skuteczna? W dużej mierze jest to zasługa ogromnej zawartości tanin, czyli garbników roślinnych. Garbniki, jak wiemy, od tysiącleci służą człowiekowi m.in. do garbowania skór, zabezpieczając je przed rozkładem, czyli właśnie przed działaniem bakterii. Garbniki służą także naszemu zdrowiu. Stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, działają antyseptycznie i pomagają w pozbyciu się z organizmu nieproszonych gości.

Sięgnąć po amlę jest i trudno, i łatwo. Trudno, ponieważ rośnie ona w południowo-wschodniej Azji, więc już sama odległość sprawia, że owoce te są dla nas luksusem. Łatwo natomiast, bo istnieje suplement diety:

AMLA 8000 PLUS marki Aliness.

Produkt jest w całości naturalnego pochodzenia i zawiera ekstrakt z owoców amli, a w tym:

Ø  wysoką zawartość tanin (aż 320 mg w 1 kapsułce),

Ø  naturalną witaminę C,

Ø  chrom

  •  

Warto też wspomnieć, że amla ma swoje dość istotne znaczenie w hinduizmie. Wymieniana jest w tekstach tantrycznych jako jedno z pięciu drzew wymaganych w praktykach duchowych sadhany, a także uznawana jest za roślinę będącą siedzibą bogini Lakszmi. Tego typu zaszczyty w religiach hinduistycznych przysługują głównie roślinom posiadającym silne właściwości uzdrawiające.

Produkt AMLA 8000 PLUS marki Aliness nie zawiera glutenu, laktozy oraz soi.

 

 Składniki: ekstrakt z owoców agrestu indyjskiego 10:1 (Phyllanthus emblica), witamina C, chrom (chlorek chromu III), żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki dziennie, w trakcie posiłku.

 Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Suplement diety Amla 8000 PLUS zawiera wysoką zawartość ekstraktu z owoców agrestu indyjskiego: 800 mg – co stanowi równowartość 8000 mg owoców, naturalnie występującą witaminę C oraz wysoką zawartość tanin (aż 40%).

Taniny zwane inaczej garbniki roślinne to grupa organicznych związków chemicznych, pochodne fenoli, naturalnie wytwarzane przez rośliny. Jej wysoką zawartość posiada ekstrakt z agrestu indyjskiego.

 Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

http://aliness.pl/pl/p/Amla-8000-PLUS%2C-100-kapsulek/77

2018-03-14T03:25:02+00:00 27 września 2017|Zdrowie|