zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wiosna w stylu Mondriana. Propozycje stylizacji

Wiosna w stylu Mondriana. Propozycje stylizacji

Piet Mondrian to holenderski malarz i twórca neoplastycyzmu. Operował prostymi, poziomymi i pionowymi liniami tworząc geometryczną abstrakcję. Najpopularniejszym obrazem, który zainspirował wielu artystów, w najróżniejszych dziedzinach jest ,,Kompozycja z czerwienią, żółcią i błękitem” stworzona w 1921 roku. Dzisiaj, po prawie 100 latach po powstaniu obrazu jest on wciąż na topie.

Pierwszy był Yves Saint Laurent, który stworzył kultową już sukienkę zainspirowaną tym dziełem w 1965 roku. Po nim było już wielu, inspiracja Mondrianem pojawiała się nie tylko w modzie, ale również w designie i architekturze.

Najważniejszym elementem stylizacji inspirowanej obrazami Mondriana są oczywiście kolory: żywe, soczyste, prawie aż jaskrawe. Jednym z trendów wiosna/lato 2018 jest color blocking, który idealnie się tu sprawdzi. Polega on na zestawieniu ze sobą różnorodnych, intensywnym barw. Jakich? Wystarczy spojrzeć na dzieła Mondriana, podstawowymi barwami są: niebieski, czerwony, żółty, biały i czarny.

Innym głównym trendem tego sezonu są ołówkowe spódnice. Pojawiły się na wybiegach u Prady i Dolce & Gabbana. Będą świetną podstawą każdej stylizacji, a dodatkowo bardzo dobrze prezentują się w intensywnych kolorach. Najlepiej zestawiać je z krótkimi bluzkami lub sweterkami o luźniej formie i nie wkładać do środka spódnicy. Na wierzch narzuć kurtkę przeciwdeszczową, wyglądającą stylowo podczas każdej pogody.

Jeżeli jednak jesteś fanką spodni, postaw na modne w tym sezonie szwedy. Dodaj odrobinę sportowego szyku poprzez sportowe buty i plecak w intensywnych barwach, a na głowę załóż czapkę z daszkiem, najlepiej welurową.

Stylizacja nr 1: płaszcz-MoreMoi/moremoi.com, bluzka-Midori Feminine Fashion/midori.pl, torebka-Menbur/menbur.pl, spódnica, buty, dodatki-TK Maxx

Stylizacja nr 2: koszula-BlackorWhite/blackorwhite.pl, spódnica-Boca/boca.pl, buty-Caprice/caprice.pl, sweter,plecak-TK Maxx

Stylizacja nr 3: Spódnica-BlackorWhite/blackorwhite.pl, buty-Caprice/caprice.pl, kurtka, sweter, dodatki-TK Maxx,

Stylizacja nr 4: Płaszcz-MoreMoi/moremoi.pl, bluzka-Midori Feminine Fashion, buty-Caprice/caprice.pl, torebka-Menbur/menbur.pl, spodnie,dodatki-TK Maxx

 

2018-03-26T08:14:44+01:0026 marca 2018|stylmod|

Może zainteresuje Cię również: