zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wiosną nakręć się na zdrowie!

Wiosną nakręć się na zdrowie!

Jazda na rowerze od lat jest jedną z ulubionych form aktywności Polek wiosną: dbamy o kondycję, jednocześnie omijając korki. Jak jednak wybrać idealny rower, by połączyć przyjemne z pożytecznym?

Zdrowie najważniejsze
Obserwacje naukowców i psychologów dowiodły, że 150 minut ćwiczeń tygodniowo pomaga nie tylko utrzymać dobrą kondycję, ale również obniża niepokój i znacząco poprawia samopoczucie. Jazda na rowerze to najprostsza i najbardziej efektywna forma ćwiczeń, ale i tutaj należy uzbroić się wiedzę, który rower najlepiej spełni nasze oczekiwania. Nowoczesne jednoślady przeznaczone dla kobiet powinny być od początku projektowane z uwzględnieniem kobiecej anatomii, warunków fizycznych i stylu jazdy. „Chodzi o to, by paniom jeździło się komfortowo, rama roweru powinna więc być obniżona, a siodełko szersze niż w męskich modelach. „Zdrowy” rower powinien też posiadać odpowiednio dobrane przerzutki – tak, by jeździło się lekko, bez obciążania stawów. Najlepiej wybrać się do sklepu i osobiście wypróbować upatrzony rower.” – radzi Arkadiusz Trzciński, Marketing Manager z firmy KROSS.

Rower modnym dodatkiem
Ale dopasowana do potrzeb konstrukcja nie powinna być jedyną zaletą nowoczesnego damskiego jednośladu. Współczesny miejski rower musi dobrze pasować do stylu właścicielki i podążać za trendami w modzie. Świetnym przykładem jest np. elegancki i nowoczesny rower KROSS Modo 2.0. Jest on wyposażony w lekką, aluminiową ramę o ergonomicznej geometrii, regulowaną wysokość kierownicy oraz wygodne i szersze niż w innych rowerach siodełko. Dodatkowym atutem są modne kolory ramy – model dostępny jest w wersji białej i malinowej. Warto również zainteresować się modelem KROSS Tempo Classico 3 SPD – klasycznym, eleganckim rowerem miejskim, wyposażonym w wygodne siodełko, pełne oświetlenie oraz 3-biegową tylną piastę z hamulcem wewnętrznym Shimano.

„Decydując się na dojeżdżanie do pracy jednośladem możemy zapomnieć o drożejącej benzynie, korkach czy zatłoczonych autobusach. Tym bardziej, że w naszych miastach z roku na rok powstaje coraz więcej nowoczesnych ścieżek rowerowych, znacznie ułatwiających podróżowanie do i z pracy. Dzięki temu rower stał się wreszcie bardzo rozsądną alternatywą dla innych form miejskiego transportu” – komentuje Arkadiusz Trzciński.

Ceny wspomnianych wyżej modeli to odpowiednio 1400 zł i 1250 zł.

2018-03-14T09:51:03+01:0028 marca 2012|Modny drobiazg, Styl, Świat Kobiet, Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: