Wiosenny look z Lolita Accessories - ModaiJa

Wiosenny look z Lolita Accessories

Strona główna » Blog » Wiosenny look z Lolita Accessories

Wiosenny look z Lolita Accessories

Mięta, koral, cytryna, limonka, tangerine tango. W sezonie wiosna-lato 2012 królują dodatki! To właśnie ich zapach i koloryt unosi się wokół nas. Wszystkie sklepy oferują asortyment bardzo świeży, kolorowy i lekki. Jednak ubranie to nie wszystko. Prawdziwą siłą każdej stylizacji są dodatki. To do nich należy wiosna! Grzechem byłoby więc nie wykorzystać tych kolorów w codziennych stylizacjach. Robiąc to, warto pamiętać o kilku zasadach.

Pastele nie lubią przepychu. Są delikatne, dziewczęce. Choć najlepiej sprawdzają się w sportowych stylizacjach, nie gardzą też romantycznymi koronkami i żakardami. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Ma to naprawdę duże znaczenie, zwłaszcza przy doborze odpowiedniej biżuterii. Zamiast masywnego naszyjnika stawiamy na subtelny wisior. Zamiast topornej bransolety wybieramy mniejszą, delikatniejszą, może w formie połączonych ze sobą cieniutkich paseczków ozdobionych ciągle modnymi zawieszkami. Tak samo postępujemy z kolczykami i pierścionkami. Nie obwieszamy się nimi, a jeśli już to robimy – pamiętamy o tym, aby dodatki nie przytłoczyły nas, aby stanowiły subtelne dopełnienie całego looku. Koralowe naszyjniki świetnie sprawdzą się w zestawieniu z delikatnymi materiałami, zarówno w stylizacji dress code – do pracy jak i tej bardziej romantycznej czy codziennej.

Fluorescencyjne żółcie, pomarańcze, róże i zielenie świetnie wyglądają nie tylko razem, lecz także solo, w postaci jednego, mocnego akcentu – masywnej bransolety, okraszonego piórami naszyjnika czy awangardowych kolczyków. Jest tylko jedna zasada, której trzeba się trzymać. Na neonowy total look pozwolić sobie mogą kobiety o zimowym typie urody. Nie bójcie się łączyć neonowej biżuterii z bielą, czernią czy beżami. Takie zestawienie wzmocni siłę kolorowego uderzenia!

Co więc z innymi typami kolorystycznymi? Kobiety, będące wiosną, latem lub jesienią nie powinny nosić biżuterii neonowej przy twarzy. Jest jednak na to obejście. Jeśli neony pojawią się w zestawieniu np. z bielą w okolicach talii, bioder czy w postaci bransoletek – takie zestawienie jest wtedy dopuszczalne. Dobrze by było jednak nie przesadzać z wielkością i ilością takich dodatków. Czasami mniej znaczy więcej.
Tangerine tango jest przewodnim kolorem całego 2012 roku. Nie pasuje każdemu. Jest dość trudny. Także nie wszystkie kobiety będą mogły pozwolić sobie na mandarynkową sukienkę, bluzkę czy spodnie. Kolor ten można ugryźć na dwa sposoby – do mandarynkowej kreacji dobierając złotą lub czarną biżuterię, albo decydując się na biżuterię w tym kolorze i dobierając do niej odpowiednią kreację.

Pamiętajcie – prawdziwa siła każdej stylizacji tkwi w dodatkach!

Stylistka Lolita Accesoriess

 

 

 

2018-03-14T09:42:56+00:00 19 maja 2012|Biżuteria, Modny drobiazg|