Wiosenny bunt od Magdy Hasiak. Najnowsza, wiosenna kolekcja KAPRYS/ OIKKU

Wietrzność i duńska przestrzeń – to inspiracje do najnowszej wiosennej kolekcji KAPRYS/ OIKKU Magdy Hasiak. Projektantka stworzyła modele nawiązując do wiosennego marzenia o wolności i spacerach po wyludnionych plażach. Stonowanymi barwami podkreśla związany z nową porą roku spokój i łączy je z charakterystycznymi dla niej asymetrycznymi, zdekonstruowanymi formami.

 

– Wiosna naturalnie kojarzy się ze świeżością, ale i buntem. To czas inspiracji, tworzenia planów i zaczynania wszystkiego na nowo. Postawiłam w tej kolekcji na lekkość, obszerność i „wietrzność” materiałów. To pomysł dla kobiet, które chcą odnaleźć dystans i złapać oddech w codziennej gonitwie, a także potrafią wykreślić ze swojego słownika słowa „muszę”, „powinnam” i „wypada” – mówi o nowej kolekcji Magda Hasiak.

 

Kolekcja i nazwy wszystkich modeli występują w dwóch językach – polskim i duńskim. Związane są z tematyką pór dnia i przypisanych im aktywnościom. ITAAN / „wschodni świt kapryśny” czy ILTA / „wieczorem warto” – określają charakter i przeznaczenie ubrania. Czy klientka to wykorzysta? Jeśli jest kapryśna – nie musi.

 

Spokój w barwach

Kolekcja KAPRYS/OIKKU bazuje na jasnej palecie barwi. Dominują biele, pojawia się pudrowy róż i kolor niebieski. Wszystkie modele są asymetryczne, projektantka bawi się dekonstrukcją klasycznych form – przykładem może być biała bluzka o przewrotnej nazwie „Samo południe pozwala robić co się chce”/ETELA. W wiosennych propozycjach pojawiają się również modele festiwalowe – wietrzna kurtka HAMARA/”zmierzch” najlepiej sprawdzi się na spacerach po plaży lub mieście. Warto zwrócić uwagę na jej nietypową konstrukcję inspirowaną architektoniczną formą i chęcią zabawy z przestrzennością. Projektantka zadbała również o detale. Codzienność według niej składa się z małych rzeczy, dlatego, aby mieć je zawsze przy sobie, stworzyła nylonowy plecak, który uzupełnia kolekcję.

Wiosenna kobieta wg projektantki jest odważna, „wyluzowana” i pewna siebie. W stonowanych barwach znajduje spokój, ale dzięki nietypowym formom pokazuje swoją indywidualność.

Kolekcja KAPRYS/OIKKU Magdy Hasiak

 

 

Zdjęcia: MOIZ Studio

Modelka: Lizzy | GAGAMODELS

Makijaż i fryzura: Weronika Hadyńska | vee-sage.pl

Stylizacja: Marta Michalik | Magda Hasiak

 

MAGDA HASIAK – do mody nie ma nabożnego stosunku. Nie chce przebierać, tylko ubierać. Tworzy dla pewnych siebie i niezależnych kobiet, które cenią wygodę, ale nie boją się iść pod prąd. Wszystkie produkty sygnowane marką Magda Hasiak powstają w autorskiej pracowni projektantki, która czuwa nad każdym etapem produkcji: od szkicu po wykończenie najdrobniejszych detali. W projektowaniu inspiruje się współczesną architekturą, której niebanalne rozwiązania stara się przełożyć na sferę mody.