Wiosenne targi

Wiosenne targi śląskich marek – eko, etno i sąsiedzko

Modnie, stylowo i kolorowo zrobiło się w ostatnią niedzielę marca na postindustrialnym Górnym Śląsku. Na dodatek, przy ul. Mickiewicza w Bytomiu, szczególnie zaniedbanym w tym regionie mieście. A wszystko to za sprawą marki odzieżowej Bäckerei Bytom.

Sympatyczne Panie, będące właścicielkami, zaprosiły inne śląskie marki do udziału w wiosennych targach zorganizowanych wprost na ulicy. Marki oryginalne, nietuzinkowe, których wytworów nie znajdziecie w butikach, nie mówiąc o marketach.

Czego tu nie wystawiano? Były i ubrania z lnu Bäckerei Bytom – wszystkie uszyte w Bytomiu przez lokalne krawcowe. Ucyklingowa biżuteria MOMO, naturalne kosmetyki MONOI, nerki i nereczki od Zala Szyje, naszyjniki, bransoletki, kolczyki Fibi, pokaz tłoczenia oleju wraz z degustacją przygotowany przez Olej.TO, ceramika, drewno i obrazy, pierogi z dyni, tarty szpinakowe czy muffinki malinowe. Nie zabrakło też akcentów świątecznych, jak chociażby imponujące pisanki, pokazów i niespodzianki muzycznej. (Jeżeli kogoś pominąłem, to pełną listę wystawców znajdziecie na stronie wydarzenia na FB.) Zwiedzający i kupujący również dopisali, praktycznie przez cały dzień przez Targową Mickiewicza przewijał się tłumek zainteresowanych oryginalnymi ubraniami, biżuterią, kosmetykami czy kuchnią.

A skąd akurat wybór ulicy Mickiewicza w Bytomiu? To tutaj mieści się siedziba marki Bäckerei Bytom, organizatora wydarzenia. Przy okazji, ciekawe jest też pochodzenie nazwy. Została ona odkryta – dosłownie – na poniemieckim szyldzie lokalu, który niegdyś był piekarnią i cukiernią (niem.: Bäckerei – piekarnia). Teraz, jak widać na załączonych obrazkach, serwują tu niezłe towary i niezłe imprezy.

aka

Podziel się wiadomością:

Polecamy również