Strona główna » Blog » Wielkie święto mody w Łodzi – Port Fashion Days

Wielkie święto mody w Łodzi – Port Fashion Days

Ostatni weekend marca upłynie w Łodzi pod znakiem światowej mody. W dniach 24 – 26 marca w Porcie Łódź odbędą się Port Fashion Days. Będzie to jedyna w sezonie wiosna – lato 2017 tak duża i prestiżowa impreza modowa w mieście. Udział w wydarzeniu zapowiedziały Maja Sablewska, Agnieszka Popielewicz – Hyży oraz Natalia Jaroszewska.

Łódź słusznie nazywana jest polską stolicą mody ponieważ to tu w większości odbywają się najważniejsze modowe wydarzenia, takie jak Fashion Philosophy czy Fashion Week Poland. Nasze miasto po raz kolejny ogarnie niezwykła modowa atmosfera, tym razem za sprawą Port Fashion Days. Na 20 – metrowym wybiegu, który pojawi się w Atrium Centrum, przez dwa dni (25 i 26 marca) będą odbywać się pokazy mody najnowszych kolekcji sezonu. W sobotę zaprezentowane zostaną stroje wieczorowe i casual, natomiast w niedzielę kolekcje sportowe i dziecięce. Sobotni wieczór uświetni pokaz mody Natalii Jaroszewskiej – polskiej projektantki z licznymi sukcesami na światowej arenie mody.

 Na wydarzeniu pojawią się gwiazdy znane z ekranów telewizyjnych i pierwszych stron gazet – stylistka Maja Sablewska i Agnieszka Popielewicz – Hyży. Niezwykle lubiana i popularna Maja Sablewska, na której stylu wzoruje się tysiące kobiet w Polsce, opowie publiczności o najnowszych trendach w modzie. Stylistka, prowadząca na co dzień program „Sablewskiej sposób na modę”, spotka się także osobiście ze swoimi fanami w specjalnie wyznaczonej strefie – Zatoce Metamorfoz (obok sklepu H&M), gdzie indywidualnie doradzi, jakie fasony i kolory wybrać by wyglądać modnie i stylowo. Natomiast Agnieszka Popielewicz – Hyży poprowadzi pokazy mody.

Port Fashion Days to niezapomniane spotkanie z modą w kolejnych z tematycznych przestrzeniach. Obok sklepu Saturn zostanie zorganizowana Strefa Akcesoriów. Na swoich stoiskach, polscy projektanci zaprezentują różnego rodzaju dodatki uzupełniające stylizację, takie jak biżuteria, krawaty, okulary, obuwie, szale oraz czapki. Natomiast aleja vis a vis sklepu Saturn zamieni się w Przystań Projektantów, gdzie w udostępnionych dla twórców mody lokalach na czas Port Fashion Days, będzie można kupić unikatowe kolekcje z najnowszej oferty projektantów. Z kolei w Strefie Piękności (obok sklepów Sephora i Douglas), panie będą mogły poradzić się profesjonalistów w temacie makijażu, fryzury oraz wykonać kosmetykę rzęs lub paznokci.

 Podczas Port Fashion Days nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. IKEA, w dniach 25 – 26 marzec, zaprasza dzieci na warsztaty „Designerski wieszak”. Kreatywne maluchy z pomocą animatorek, zamienią zwykłe wieszaki na ubrania w wyjątkowe spersonalizowane ozdoby do swojego pokoju. Warsztaty odbędą się w Strefie IKEA Family (obok Sklepiku Szwedzkiego) w godzinach 11:00 – 18:00.

 

2018-03-14T03:45:08+00:0017 marca 2017|Styl|