zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena 2018

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena 2018

18 koncertów w Warszawie w 15 dni: 13 symfonicznych, trzy kameralne i dwa recitale pianistyczne – Rudolfa Buchbindera i Krzysztofa Książka. Tak zapowiada się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Beethoven i wielkie rocznice”.

Koncert Inauguracyjny 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena mamy już za sobą. Festiwal zainaugurował występ Krystiana Zimermana, który zagrał II Symfonię Leonarda Bernsteina. Artyście towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Mestro Jacka Kaspszyka.

Leonard Bernstein i Krystian Zimerman. Pierwszy raz spotkali się w 1976 roku, a ich wzajemny artystyczny zachwyt przerodził się w długoletnią współpracę, zakończoną nieoczekiwaną śmiercią dyrygenta w 1990 roku. Razem nagrali koncerty Brahmsa i Beethovena, prezentowali także II Symfonię „The Age of Anxiety” Bernsteina (1949), w której solową partię fortepianu wykonywał właśnie Krystian Zimerman.

W setną rocznicę urodzin „Lenny’ego” wielki polski pianista wystąpi w kilku europejskich miastach, w tym w Warszawie, przypominając II Symfonię swego mentora. W Filharmonii Narodowej wykona ją dwukrotnie pod batutą Jacka Kaspszyka, a utwór ten poprzedzi Beethovenowska Eroica.

2018-03-19T10:02:40+01:0017 marca 2018|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: