zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wielkanoc z Zone Romantica

Wielkanoc z Zone Romantica

Wielkanoc to czas odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Aby umilić ten czas, na zbliżające się święta Wielkiejnocy kanał Zone Romantica przygotował dla widzów kilka ciekawych propozycji filmowych.

Wystawna ekranizacja biblijnej historii z z gwiazdorską obsadą! Dziesięcioro przykazań (emisja: sobota, 23 kwietnia 2011, godz. 20:00 – cz.1, godz. 21:00 – cz. 2 oraz niedziela, 24 kwietnia 2011, godz. 20:00 – cz. 3, godz. 21:00 – cz. 4). Ekranizacja historii Mojżesza, cudem uratowanego żydowskiego niemowlęcia, wychowanego w domu faraona, które – gdy dorośnie – spróbuje wyzwolić żydowskich niewolników… Niezwykle widowiskowa, wykorzystująca nowoczesne efekty specjalne, monumentalna wersja znanej opowieści. Krytycy zarzucali jej zbyt wielkie odstępstwa od Biblii i zbyt dosłowną dawkę starotestamentowego okrucieństwa, obrońcy chwalili chęć dotarcia do współczesnego widza poprzez bardziej ludzkie niż mistyczne spojrzenie na losy i działalność proroka. Film był nominowany do Emmy w trzech kategoriach technicznych, w tym za charakteryzację. Gwiazdorska obsada: Dougray Scottt (Mission: Impossible II), Omar Sharif (Lawrence z Arabi), Mia Maestro (Dzienniki motocyklowe, Zmierzch: Przed świtem), Padma Lakshmi, Claire Boom, Saveen Andrews.

[nggallery id=1058]

W Wielkanocny Poniedziałek o godz. 22:00 zapraszamy na film Kwiaty dla Algernona. Film oparty jest na bestsellerowej powieści Daniela Keyesa pod tym samym tytułem. Rolę Charliego, opóźnionego umysłowo piekarza, który na skutek eksperymentu staje się geniuszem, zagrał Matthew Modine (znany z filmu Ptasiek). Za rolę zdobył nominację do Golden Satellite Award.

[nggallery id=1059]

 

2011-04-23T10:45:55+01:0023 kwietnia 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: