zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wiedeński Miesiąc Fotografii Eyes On

Wiedeński Miesiąc Fotografii Eyes On

Listopad to w austriackiej stolicy czas całkowicie poświęcony fotografii artystycznej. Od 30. października do 30. listopada 2012 trwa tutaj największy festiwal fotografii w całej Austrii „Eyes On – Miesiąc Fotografii Wiedeń“.

225 różnych wystaw fotograficznych i imprez towarzyszących tworzą tegoroczny program wiedeńskiej imprezy, która już po raz piąty wpisuje się w międzynarodowy projekt „Europejski Miesiąc Fotografii“. Oprócz Wiednia w projekt zaangażowane są inne stolice europejskie m.in. Berlin, Bratysława, Paryż, Budapeszt, Luxemburg i kilkaset różnych instytucji kulturalnych.

Eyes On“ jest już stałym punktem w kalendarium kulturalnym Wiednia, który nadaje sztuce fotografowania odpowiedniego wymiaru w dzisiejszych czasach. Szerokie spektrum fotografii artystycznej, od klasycznego portretu do fotografii abstrakcyjnej, przedstawiają wystawy w znanych muzeach, galeriach ale również w przestrzeni miejskiej i alternatywnych miejscach wystaw.

I tak:
Muzeum MUSA (Felderstraße 6-8) zaprasza na wystawę „distURBANces“ wystawę, którą współtworzą wszystkie uczestniczące w projekcie miasta.
KunstHaus Wien (Untere Weißgerberstraße 13) zaprasza na „Sztukę automatów fotograficznych. Od surrealistów do Warhola i Rainera“. Ponad 300 eksponatów wystawy przygotowanych przez 60 międzynarodowych artystów to wnikliwe spojrzenie na „estetykę za kurtyną“ i kreatywno-artystyczne podejście do fotografii z tzw. automatów fotograficznych.
Natomiast Muzeum Żydowskie (Dorotheergasse 11) proponuje wystawę „Vienna’s Shooting Girls” prezentującą prace fotograficzne kobiet pochodzenia żydowskiego z Wiednia. Wystawę można zwiedzać do 03. marca 2013 r. Filia tego Muzeum przy Judenplatz 8 zaprasza 07. listopada na otwarcie wystawy „Dziś w Wiedniu 2012. Fotografie żydowskiej współczesności Josefa Pollerossa”.

To tylko kilka wybranych propozycji programu, szerszą gamę listopadowych wydarzeń z fotografią artystyczną w roli głównej można odnaleźć na stronie internetowej festiwalu: www.eyes-on.at

30.10 – 30.11. 2012
Eyes On
Festiwal fotografii artystycznej
Wiedeń

[portfolio_slideshow] Podpisy do zdjęć:
F 1 Künstlerhaus „Me Myself & Them” © Michael Michlmayr
F 2 Jüdisches Museum Wien © Atelier Geiringer & Horovitz
F 3 Kunsthalle Wien © Susanne Bisovsky
F 4 Schikaneder „Flächen Wiens” © Johanna Si
2018-03-14T08:52:26+01:006 listopada 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: