zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » „Widoczny” pokaz mody uznanych projektantów

„Widoczny” pokaz mody uznanych projektantów

Jak podają oficjalne dane policyjne, na przestrzeni ostatnich lat, coraz mniej pieszych ginie w wypadkach drogowych. Do entuzjazmu jednak wciąż jest daleko. W roku 2010 na polskich drogach życie straciło ponad 1300 osób, które poruszały się między innymi poboczami. Projektanci mody chcą zatrzymać zegar śmierci.

Wielu z tych ludzi mogłoby zwiększyć swoje szanse na przeżycie a nawet uniknąć wypadku, gdyby byli widoczni dla nadjeżdżających kierowców. Właśnie te fakty stanowią inspirację do działania dla grupy przyjaciół skupionych wokół Lidii Skuzy oraz Franciszka Małeckiego-Trzaskosia.

„Tak jak światło odbija się od kamizelek odblaskowych, niech nam odbije rozsądek! Bądźmy widoczni! ” – mówią o wymyślonej przez siebie kampanii społecznej. Szersze informacje na jej temat znajdują się na Facebooku .

Kampania ruszy we wrześniu 2011 roku. Jednak już w lipcu odbędzie się wyjątkowy pokaz odblaskowej mody. Stanowić będzie swoisty prolog dla jesiennych wydarzeń. Ten lipcowy happening ma zakończyć etap „moralizatorskich” kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia Franciszek Małecki-Trzaskoś . Według niego tłumaczenie kierowcom, że jeżdżą niebezpiecznie – tak jak wręczanie pieszym na siłę odblasków – jest pozbawione sensu. – Naszym marzeniem jest, aby dbanie o bezpieczeństwo było tak samo modne, jak kreowanie własnego wizerunku. To właśnie pieszych – niewidocznych użytkowników naszych dróg – należy przekonać do noszenia kamizelek odblaskowych. Ludzie ci muszą zrozumieć, że w ten sposób być może ocalą swoje życie – dodaje fotografik Lidia Skuza.

Pretekstem rozpoczęcia społecznej debaty o kamizelakach odblaskowych i bezpieczeństwie pieszych na drogach jest planowany na 10 lipca (godzina 22:00, Rich&Pretty Club w Warszawie, ul. Mazowiecka 12) pokaz mody.

Zaprezentowane zostaną kreacje cenionych projektantów między innymi Łukasza Jemioły, Joanny Klimas oraz Agaty Koshmider, Gosi Dudek. Całość pokazu zwieńczy mini recital zespołu Pin Up Girls oraz pracującej nad nową płytą Lidii Kopani. Nad stylizacją czuwać będzie team MilekDESIGN, Tomasz Kociuba oraz Anna Stańczyk. Reżyserem pokazu jest Jacek Badurek, a imprezę poprowadzi Daria Widawska.

Wstęp na event jest darmowy.

Łukasz Jemioł

pokaz mody Łukasz Jemioł

Gosia Dudek

projekt: Gosia Dudek

2018-03-14T10:56:37+01:005 lipca 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: