Strona główna » Blog » Widać jak na dłoni

Widać jak na dłoni

Skrzywienie palców, pochylenie sposób zamknięcia dłoni wszystko to dla laika będzie jedynie nic nie znaczącymi znakami. – Dla chirologa stanie się wizytówką człowieka jego charakteru, kotłujących się choć nierzadko skrywanych emocji – twierdzi łodzianin Stefan Wdowiak, z wykształcenia inżynier elektronik, z zamiłowania chirolog.

Gabinet łodzianina pozbawiony jest magicznych rekwizytów. Tutaj najważniejsze staną się dłonie. Pod okiem fachowca z pewnością przemówią. – Jest to bardzo precyzyjne i szybkie źródło poznania człowieka. Rozpoczynałem od zwykłych testów psychologicznych. Na ich podstawie oceniałem osobowość delikwenta. Chwilę później taką analizę robiłem na podstawie kształtu, wyglądu dłoni. Okazało się, że jest to metoda równie skuteczna i co ważne szybsza. – relacjonuje Stefan Wdowiak.

Równie cenną zaletą chirologicznych analiz jest ich wiarygodność. Bywa, że nauczymy się rozwiązywać testy. Może wtedy łgać jak z nut. Ręka demaskuje oszustwo. Wrażliwość emocjonalność momentalnie uwidoczni się wilgotnością dłoni. Czerwone plamki, jakie pojawią się na ich powierzchni zasygnalizują, iż nasz rozmówca nie grzeszy prawdomównością.

Kółko i krzyżyk

– Kilkanaście lat temu pojawiłem się na Festiwalu w Poznaniu. Miałem wygłosić tam kilka wykładów. Na miejscu czekał na mnie stolik i klienci. Nie było wyjścia trzeba było zademonstrować swoje umiejętności. Wtedy właśnie pozbyłem się obaw. Rozpocząłem pracę chirologa – terapeuty – opowiada łodzianin.
Ważny jest każdy znak każdy element. Porowatość i wilgotność skóry, kształt i ułożenie palców przemówią konkretnymi faktami. Żadnego szczegółu nie można pominąć a jedynie umiejętnie zinterpretować. Zewnętrzna część dłoni powie o naszych zachowaniach np silne odchylenie kciuka to znak, że mamy do czynienia z zapatrzonym w siebie egocentrykiem. Silne i uporczywe chowanie kciuka do środka dłoni poinformuje nas o zakompleksieniu. W podobny choć instynktowny sposób ujawnimy przytłaczające nas lęki i obawy.
Linie, wypukłości na wewnętrznej stronie dłoni to skarbnica informacji o naszej psychice. Będzie się ona zmieniała tak jak zmieniają się nasze emocje i przeżycia. Najszybciej modyfikują się wszelkie znaki, a więc gwiazdki, kółka czy krzyżyki Tu nie ma przypadkowości. Ich wielkość, umiejscowienie to dla chirologa zaszyfrowany konkret. Zdarzenie, fakt, który w mniej czy bardziej przyjemny sposób zaatakował lub lada moment zaistnieje w naszych życiorysach .

Informacje prosto z ręki

Właściciele zadbanych, miękkich dłoni to z reguły nadwrażliwcy, o łagodnym nieomal spolegliwym, ale i pogodnym usposobieniu. Grube , mięsiste ręce, z silnie rozwiniętym kciukiem wyposażone w wyraźnie zarysowane i zabarwione linie zarezerwowane są dla brutala. Równie dobrze będzie to człowiek o silnej osobowości i wojowniczym usposobieniu.
– Żadna operacja plastyczna nie zmieni naszego osobliwego dowodu tożsamości. Skalpel chirurga na krótko na moment jednie pozwoli na zmodyfikowanie czy usunięcie mało fortunnych znaków czy pachnących pechem linii papilarnych. Chwilę później powrócą one do pierwotnego stanu. Najbardziej skutecznym modyfikatorem będzie nasza psychika. – twierdzi Stefan Wdowiak.

Klienci odwiedzający gabinet łódzkiego chirologa nie znajdą tam gotowych recept na szczęście. Osobliwy terapeuta nie raz wyczyta z ich dłoni znaki ostrzegawcze, sygnał, że lada moment coś skutecznie nabałagani w ich życiu.
– Ręce same wskażą , w jakim stanie psychicznym jest mój rozmówca. Nigdy nie skłaniam do konkretnych zachowań. Sugeruje jedynie, jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Na dłoni jednej z klientek zobaczyłem informację o tendencjach samobójczych. W trakcie wielogodzinnych spotkań razem szukaliśmy winowajcy jej mało udanego życia. Pokazałem możliwości, które można a nawet trzeba wykorzystać, by codzienność stała się bardziej ciekawa.

Są też znaki, charakterystyczne linie mówiące o uzależnieniach. Ich wielkość i kształt opowiedzą o rodzaju nałogu. Po chirologicznej diagnozie swoje pięć minut ma Stefan Wdowiak psycholog, absolwent studiów terapeutycznych.
Łódzki chirolog nie raz już gościł w Rzeszowie. Szef funkcjonującej tu od dwóch lat filii łódzkiej szkoły psychotronicznej, w trakcie wykładów uczy właściwego patrzenia na swoje ręce. Dostrzegania szans i możliwości. A te z pewnością wypisane są na naszych dłoniach.

mwmedia

2018-03-14T12:29:21+00:0023 września 2010|Psyche|

Może zainteresuje Cię również: