Strona główna » Blog » Wernisaż Dominika Jasińskiego

Wernisaż Dominika Jasińskiego

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy wszystkich zainteresowanych połączeniem sztuki ze sztuką, że w dniu 14 maja o godzinie 20.30 w Teatrze BAJKA w Warszawie odbędzie się wyjątkowy wernisaż Dominika Jasińskiego pt. MOJA BAJKA.

Artysta współpracuje z Teatrem przy okazji projektowania plakatów do przedstawień, dotychczas przygotował plakaty do spektakli: Sekstet, Biznes, Ferdynand Wspaniały oraz Ania z Zielonego Wzgórza.
Dominik zaprezentuje prace, które z pewnością wzbudzą wielkie zainteresowanie wśród zgromadzonych w tym dniu gości, tym bardziej, że będą to również aktorzy współpracujący z Teatrem BAJKA. To właśnie oni stali się inspiracją do przygotowania powstałego cyklu portretów.

Od autora:
Kultura Teatru inspirowała już wielu przede mną. Trudno się oprzeć tej magicznej atmosferze panującej w Teatrze. Jeszcze trudniej jest malować ludzi sceny. Wszyscy ich znamy, lubimy lub nie, uśmiechamy się na widok ich twarzy. Pamiętajmy jednak – znamy ich tylko z ról jakie kreują, znamy ich na tyle, na ile oni sami nam pozwalają.
Malując portrety aktorów Teatru BAJKA chciałem uciec od szkolnego realizmu, przemycić uczucia jakie mi kojarzą się z daną twarzą, oprzeć się na charakterystycznych dla nich cechach. Jednocześnie starałem się unikać zbyt dużej deformacji, aby portrety były w miarę rozpoznawalne. Taka synteza pomiędzy oczekiwaniami widza a tym, co we mnie drzemie.
Prezentowane prace to cykl portretów malarskich wykonanych techniką olejną.
Dominik Jasiński

Andrzej Pągowski poleca:
Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach używając do tworzenia bardzo osobistych portretów pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Łączy rysunek z plamami malarskich elementów odważnie kładąc kolor na płótnie. Równocześnie, mimo śmiałych pociągnięć pędzla, malarstwo podlega linearności rysunku. W niektórych pracach rysunek bierze nawet górę nad kolorem.
Mnie obcowanie z obrazami Jasińskiego sprawia wiele przyjemności, czego i Państwu życzę w czasie oglądania wystawy w Teatrze BAJKA.
Andrzej Pągowski

[nggallery id=1080]

Dominik Jasiński urodził się 1981 r. w Rzeszowie. Jest absolwentem Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom „Problem deformacji ciała ludzkiego we współczesnej sztuce” realizował w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Węcławskiego.
Artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć, między innymi indywidualną wystawę malarstwa „Look At Me” w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie (2010), publikacje prac na łamach tygodnika „Przegląd”. Został laureatem I edycji konkursu „My Little Gallery“ organizowanym przez Casa Marvell DOMOTEKA.
W 2007 r. – przygotował scenografię i kostiumy do sztuki „Życie do natychmiastowego użytku“ Anny Burzyńskiej w reżyserii Roberta Walkowskiego, granej w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Debiutował na wystawie Młodych Artystów w legendarnej „Le Madame” w Warszawie w 2004 r.

2011-04-27T10:32:14+00:0027 kwietnia 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: