Weekendowe FASHION DEMOCRACY SUMMER

Strona główna » Blog » Weekendowe FASHION DEMOCRACY SUMMER

Weekendowe FASHION DEMOCRACY SUMMER

Ponad 30 młodych projektantów zaprezentuje swoje unikalne kolekcje ubrań w centrum 3 Stawy podczas modowego wydarzenia Fashion Democracy Summer, które odbędzie się 3 sierpnia. Projektanci pomogą także stworzyć odwiedzającym wyjątkowe i niepowtarzalne stylizacje, dzięki którym ulice Katowic będą bardziej przypominały światowe stolice mody.

To już 8 edycja Fashion Democracy, które tym razem odwiedza wybrane polskie miasta podczas dużych letnich festiwali muzycznych i filmowych. W Katowicach wydarzenia będzie towarzyszyć OFF Festivalowi, który odbędzie się 2-4 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów.

– Podobnie jak OFF Festival staramy się promować to co niezależne, często niszowe, ale warte zauważenia – podkreśla Julia Szyńska, współorganizatorka Fashion Democracy Summer. – Mamy w Polsce mnóstwo młodych i uzdolnionych projektantów, którym trudno konkurować z dużymi sieciami odzieżowymi, dlatego organizujemy wydarzenie, podczas którego mogą pokazać się szerokiej publiczności.

Podczas Fashion Democracy osoby odwiedzające centrum będą miały możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach, ale przede wszystkim będą miały okazję wzbogacić swoją garderobę o unikatowe i najmodniejsze w tym sezonie ubrania oraz dodatki polskich projektantów.

– Wszyscy projektanci prezentują różne style, często całkiem różne od siebie – zaznacza Julia Szyńska. – Ciężko jest scharakteryzować wszystkie kolekcje, ponieważ są to głównie nowatorskie rozwiązania, których nie spotkamy podczas zakupów w sklepach sieciowych. Wiele z ubrań, które będziemy mogli zobaczyć i kupić w 3 Stawach to unikaty, które zostały uszyte jako limitowane serie. W naszym zestawieniu przeważają projektanci kolekcji ulicznych, które możemy założyć do pracy lub szkoły. Skierowane są przede wszystkim dla osób w wieku 15-30 lat. Zapraszamy także do współpracy projektantów, którzy nie zapominają o młodych mamach i kobietach dojrzałych. Na pewno będzie bardzo różnorodnie i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – zapewnia współorganizatorka wydarzenia.

Podczas Fashion Democracy będą wystawione głównie kolekcje letnie, ze względu na trwający sezon wakacyjny. Niektórzy projektanci zaprezentują premierowo także pierwsze ubrania ze swoich kolekcji jesiennych. Każdy projektant aranżuje swoją przestrzeń w centrum na zasadach showroomu

W ten sposób każde stoisko, podobnie jak ubrania, jest niepowtarzalne. Projektanci mają całkowicie wolna rękę w tej kwestii. Stawiamy na ich kreatywność i zmysł artystyczny – mówi Julia Szyńska.

Poza strefą showroom, w której klienci będą mieli okazję dokonać zakupów z najnowszych kolekcji polskich projektantów, będzie można odwiedzić także strefę „Beauty”.

W tej strefie wszystkie kobiety będą mogły oddać się w ręce profesjonalnych makijażystek, które będą wykonywały makijaż za darmo – informuje Agnieszka Nizio, dyrektor centrum 3 Stawy. – Możemy także liczyć na ich fachowe porady. Biorąc pod uwagę klimat jaki będzie w tym dniu panował w centrum, gwarantuję że każda kobieta poczuje się jak zawodowa modelka – dodaje Agnieszka Nizio.

 

**************

Więcej informacji :

Facebook: https://www.facebook.com/fashiondemocracyy?ref=hl

Strona internetowa: http://www.fashiondemocracy.pl/

 

Harmonogram

 

3 sierpnia Katowice – 3 STAWY

10 sierpnia Kraków – GALERIA KAZIMIERZ

24 i 25 sierpnia Gdańsk- GALERIA BAŁTYCKA

7 września Warszawa- CENTRUM HANDLOWE ATRIUM PROMENADA

Plakat Fashion B

2018-03-14T08:03:25+00:0020 lipca 2013|Styl|