zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wawrzyniec Prasek: Moim zdaniem…

Wawrzyniec Prasek: Moim zdaniem…

Na wielką galę wybrałbym kreację… Mój styl to elegancki – wieczorowy a charakterystyczną cechą rozpoznawczą jest kolor. Nie zatrzymałbym się więc tylko na barwach białych i czarnych. Ważny jest dobór koloru, wzoru, rodzaj materiału i odpowiedni kontrast. Zaczynając od obuwia – byłyby to lakierki klasyczne, zaokrąglone na cienkiej podeszwie ale z np. czerwonymi sznurowadłami lub w połączeniu z bordową skarpetą. Najchętniej jakiś wzór od ”Kielmana”. Spodnie czarne sięgające nie wyżej niż za biodra i zwężone na dole nogawki chętnie z lampasem lub innym naszytym małym szczegółem rzucającym się w oczy. Pasek skórzany z połyskiem /pasujący do butów/. Chętnie z polerowaną klamrą ze stali lub z oprawionym kamieniem szlachetnym marki ”Malton Kielman”. Marynarka, powinna być charakterystyczna i wyjątkowa. Wybieram te kolorowe z najwyższej klasy materiału. Raczej jednorzędowe zapinane na jeden guzik. Marynarka musi być idealnie dopasowana do sylwetki, chętnie skrócone rękawy żeby mankiet koszuli ze spinką był widoczny. Marynarki które ostatnio sobie upodobałem i marka, której zostałem ambasadorem to Alex Caprice. Koszula – biała ze stójką specjalnie pod muchę zapinana na spinki. Do tego np. czarna mucha i chusta w kieszonce marynarki. Ewentualnie zamiast muchy kwiat w butonierce. Efektu dopełnia elegancki, markowy zegarek. Najlepiej na pasku a nie bransolecie może Chopard lub Cartier…

Na co dzień noszę… Na co dzień również staram się wykorzystywać kolory w swojej garderobie. Bardzo często kolorowe spodnie typu rurki. Zawsze koszula z reguły biała rozpięta pod szyją i marynarka casual lub elegancka. Latem półbuty chętnie typu slippers w stylu Flavio Briatore np. marki Scalpers.

Słucham, czytam, oglądam… TV nie mam i nie oglądam już od kilku lat. Wszystkie informacje, które mnie interesują znajduję w internecie. Staram się czytać i być na bieżąco z informacjami ważnymi dla mojej branży i tym co mnie interesuje. Lubię też ambitne, nie komercyjne kino. Słucham….. tylko dobrej muzyki ;P

Nie znoszę… Ludzi konserwatywnych i upartych, przekonanych tylko do swoich racji, zabobonnych, przez których nasz kraj zbyt wolno się rozwija. Nie lubię również osób natrętnych i sam staram się takim nie być. Nie lubię też agresji. Jednym z moich najmniej ulubionych sportów, których nie znoszę jest Boks.

Uwielbiam… spać, jeść, występować na scenie, bawić się, ryzykować, podróżować, dobry film, dobrą muzykę, dobrą sztukę, piękne kobiety, słoneczną pogodę, bywać w dobrym towarzystwie, w prestiżowych miejscach, być w centrum uwagi, pić dobrego szampana.

Kobieta… Kobieta, która chciałbym mieć przy swoim boku powinna być przekonana o tym czego chce w życiu, zorganizowana i zaradna. Musi traktować mnie wyjątkowo, być opiekuńcza i zawsze szczera wobec mnie. Trochę rozrywkowa, spontaniczna tak jak ja i z dobrym gustem. Lubię starsze od siebie kobiety. Związek partnerski według mnie polega na współpracy dwojga kochających się osób, którzy wspierają się nawzajem w każdej słabości. Uważam, że nie ma ideałów i przetrwanie długo w związku polega na akceptacji wad partnera/partnerki, dużej determinacji od samego początku i wielu wyrzeczeń. Konsekwencją udanego związku jest przykładna rodzina do której ja sam dążę. Jest to moje marzenie, plan na przyszłość i również moje spełnienie jako mężczyzny, ojca i męża.

Moje hasło na dziś lub na całe życie… Ucz się na błędach innych a nie swoich.

Wawrzyniec Prasek

Wawrzyniec Prasek urodził się 19.10.1987 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat w szkole muzycznej. W swoim dorobku ma wiele osiągnięć w muzyce klasycznej i jazzowej oraz bardzo duże doświadczenie sceniczne. Znakomicie odnajduje się we współpracy z innymi muzykami. Występował w telewizji, radiu, również na wielu scenach w Polsce i za granicą. Wawrzyniec uczestniczy w wielu różnorodnych projektach muzycznych. Koncertuje jako muzyk sesyjny ze znanymi artystami sceny popowej, jazzowej. Skomponował muzykę do filmów i programów telewizyjnych. Pisze aranżacje na różnorodne składy instrumentalne m.in orkiestry i Big-Band. Wawrzyniec ma na swoim koncie również wiele publikowanych recenzji m.in. do czasopisma Jazz Forum. Studiuje obecnie fortepian na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach.

2018-03-14T08:39:49+01:009 stycznia 2013|Moim zdaniem|

Może zainteresuje Cię również: