Strona główna » Blog » Warszawskie galerie sztuki na Targach Sztuki Współczesnej Viennafair – The New Contemporary

Warszawskie galerie sztuki na Targach Sztuki Współczesnej Viennafair – The New Contemporary

Viennafair – The New Contemporary to organizowane od 2005 roku wiedeńskie targi poświęcone promowaniu sztuki Europy Środkowo-Wschodniej, sztuki krajów, które rozwijają się w dynamiczny i niepowtarzalny sposób. Zgodnie z tegorocznym przesłaniem targów koncentrują się one na sztuce pięciu krajów postradzieckich: Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Gruzji i Białorusi.

Ósma edycja targów Viennafair to niepowtarzalna okazja dla galerzystów i artystów aby zaistnieć w szerokim kręgu, dla kuratorów by dostrzec wschodzące perły sztuki, a dla odwiedzających wiedeńskie targi by zainspirować się sztuką współczesną lub nawet ją zakupić.

Viennafair 2012 to pełne cztery dni wystawowe z udziałem 122 znanych austriackich i międzynarodowych galerii łącznie z 26 krajów. Żadne inne targi sztuki na świecie nie skupiają i nie angażują w jednym miejscu tylu galerii z Europy Środkowej i Wschodniej. Tym bardziej podkreślić trzeba stale rosnącą liczbę polskich uczestników, a wśród nich aż pięć galerii warszawskich: BWA, lokal_30, Profile Gallery, Raster, Starter Gallery oraz berlińską galerię o polskich korzeniach ŻAK/BRANICKA.

Europa się zmienia, a z nią również VIENNAFAIR. Największa choć nie jedyna zmiana dotyczy terminu wydarzenia, ze względu na napięty majowy terminarz rynku sztuki, Viennafair odbywa się w tym roku po raz pierwszy jesienią. Nowi są również organizatorzy targów oraz nowe kierownictwo projektu, który przejęły Christina Steinbrecher i Vita Zaman. Poprzeczkę po ubiegłorocznej edycji okrzykniętej w lokalnych mediach pełnym sukcesem zawieszono przed nimi bowiem bardzo wysoko.

Bliższe informacje na stronie: www.viennafair.at

[portfolio_slideshow]

Viennafair
20.09.2012 – 23.09.2013
Messe Wien
Hala A, wejście A
Messeplatz 1
1020 Wiedeń

foto:
F 21, F 22 © Exhibition view VIENNAFAIR The New Contemporary / Foto © Piers Erbslöh
F 23 © Galerie MichaelSchultz Berlin/Seooul/Beijing / Foto © Piers Erbslöh

2018-03-14T09:07:05+00:0021 września 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: