Strona główna » Blog » Wampiry wiecznie żywe

Wampiry wiecznie żywe

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria przygotowało dla Klubowiczów siódmą już odsłonę promocji RABATY 30, 50, 70%. Oferta ważna jest do 21 listopada 2010.

Oczywiście, wspaniałych tytułów jest mnóstwo, by wymienić chociażby Księgę Listów Bruno Schulza czy zbiór opowiadań Mieczysława Abramowicza Każdy przyniósł, co miał najlepszego, nominowany Nagrody Literackiej NIKE, ANGELUS Literackiej Nagrody Europy Środkowej, Nagrody Literackiej Gdynia.

Naszą uwagę przykuł jednak… Wampir niezrównanej pani profesor Marii Janion.

Mit wampiryczny doczekał się w Anglii, we Francji i w Niemczech wielu opracowań. Ukazano w nich rozmaite aspekty wampiryzmu uznanego za najpotężniejszy mit literacki XX wieku. Aleksander Dumas napisał w swoim Wampirze prorocze słowa: „Dokądkolwiek pójdziemy, będzie zawsze szedł za nami”. Książka Marii Janion przedstawia drogi, którymi poruszał się wampir w kulturze europejskiej XIX i XX wieku, oraz odpowiada na pytanie, jakie elementy mitu wampirycznego najsilniej oddziaływały na wyobraźnię mieszkańców Europy. Podjęta przez autorkę próba scalenia rozproszonych wątków kulturowych ujmuje przy tym temat w rozległych rejestrach: od aspektu antropologicznego po historyczny, od folklorystycznego po literacki i filmowy, a także psychologiczny czy – zwłaszcza – psychoanalityczny.

Maria Janion Wampir /wyd. 2/
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria

Seria: Romantyczne okolice śmierci
572 strony, oprawa twarda, 181 ilustracji czarno – białych
cena rynkowa: 90,00 zł
cena w promocji: 63,00 zł

Tytuły w promocyjnej cenie mogą Państwo zamówić poprzez stronę internetową.

2018-03-14T12:11:11+00:0015 listopada 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: