Strona główna » Blog » Walentynki – Święto Zakochanych Rodziców

Walentynki – Święto Zakochanych Rodziców

To miłość sprawiła, że nie tylko jesteście razem, ale jeszcze zostaliście rodzicami. Dlatego warto celebrować ten czas, nawet jeśli nie uważacie się za zwolenników Walentynek!

Jeżeli uważasz ze swoim partnerem, że Święto Zakochanych zarezerwowane jest raczej dla obściskujących się na ulicy małolatów lub sprzedawców kiczowatych podarunków, czas zmienić nastawienie! Owszem, miłość dwojga ludzi, którzy są też rodzicami różni się (i to bardzo!) od beztroskich uczuć jakie łączyły was w okresie narzeczeństwa, a nawet na początku waszej znajomości. Nie ma już ,,motylków w brzuchu”, nie ma infantylnej nieco radości, brakuje sporadycznych reakcji i… czasu, który można poświęcić w całości partnerowi. W zamian dostajecie jednak od losu o wiele głębsze uczucie, które, choć pełne zwrotów i problemów, których dostarcza każdy dzień, jest przecież o wiele dojrzalsze i pełniejsze. Nie jestescie przecież sami dla siebie, ale staracie się każdego dnia uczyć miłości jeszcze kogoś- wasz skarb. Dlatego nie zapominajcie uczcić waszej miłości właśnie 14. lutego, w Dzień Zakochanych!

Każda chwila jest dobra!
Codzienność, która niesie coraz to nowe kłopoty was przygniata? Nie macie już dla siebie tak wiele czasu, bo przecież jest jeszcze praca, zakupy, gotowanie, sprzątanie, kolki waszego maleństwa… Lista zajęć i obowiązków jest na pewno długa. Nie oznacza to jednak, że powinniście teraz zachowywać się jak ,,stare dobre małżeństwo”. Wręcz przeciwnie! Wykorzystajcie każdą chwilę, by w codziennym zamieszaniu nie szczędzić sobie czułości. Wystarczy delikatne muśnięcie dłoni, pocałunek tuż po usłyszeniu koszmarnego budzika, ciepłe słowo, przytulenie się. Okazanie miłości potrwać może zaledwie kilka chwil, a korzyści, jakie ze sobą niesie są nie do przecenienia! Dzięki tym drobnym sygnałom łatwiej wam przecież będzie pokonać codzienne trudności, gdyż to właśnie miłość świadczy, że jesteście niepokonani!

Nowe rytuały
Nawet jeśli jeszcze niedawno łatwo wam było okazywać uczucia, bo mieliście dla siebie dużo czasu, teraz mogło się to zmienić. Wasze Maleństwo pojawiło się już na świecie, a opieka nad nim wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. W tym całym zamieszaniu zdarzyło wam się zapomnieć o Walentynkach? Spokojnie, to nie koniec świata! Zamiast biegać z wózkiem po sklepach w poszukiwaniu kolejnego kubka z serduszkiem, lub czerwonej podusi, usiądź i zastanów się nad uczczeniem waszego związku w taki sposób, byście codziennie mogli świętować Dzień Zakochanych! Wsytarczy niewiele: możecie obiecać sobie, że przez 365 dni w roku każdy poranek witać będziecie pocałunkiem. Albo, że codziennie, całą rodziną siądziecie do stołu by w spokoju zjeść posiłek, na przykład śniadanie. Stwórzcie więc własne rytuały, które uczynią wasz związek wiecznie żywym. Dzięki nim zawsze pamiętać będziecie, jak bardzo jesteście dla siebie ważni!

Szkoła uczuć
Ale Walentynki mogą być nie tylko twoim i partnera świętem. Warto pamiętać przecież o waszym największym skarbie. Dlatego zawczasu zadbajcie o to, by wasza pociecha była wychowywana w domu pełnym miłości. Pamiętajcie, że maluch, który wychowywany jest przez rodziców, którzy okazują sobie uczucia, odzywają się do siebie z szacunkiem i nie szczędzą uczuć także latorośli, rozwija się o wiele lepiej niż jego rówieśnik z domu, w którym nie było dobrych uczuć. Dlatego nie wstydźcie się i okazujcie sobie miłość także wobec dziecka.

Buduj poczucie wartości dziecka
Naucz dziecko, że Walentynki to nie tylko Święto Zakochanych, ale także znakomita okazja do tego, by okazać inne pozytywne uczucia: przyjaźń, wdzięczność, sympatię. Taki sygnał pomoże budować w twoim maluchu poczucie własnej wartości. Gdy dostanie od innych sygnał sympatii z pewnością wzmocni się jego poczucie wartości. I na odwrót: oferując laurkę swoim rodzicom czy koleżance z przedszkola malec zrozumie jak ważne jest okazywanie uczuć.

Wystarczy mały znak
Przy okazji celebrowania Walentynek nauczcie dziecko, że okazywanie sympatii czy miłości wcale nie musi się wiązac z kosztownymi prezentami czy kosztowną oraz efektowna oprawą. Czasem wystarczy przecież drobny gest, by uszczęśliwic ukochana osobe. Dlatego namów starsze dziecko do udekorowania stołu przed powrotem taty z pracy, lub do namalowania laurki dla babci. I koniecznie pomóz mu w przygotowaniu niespodzianki!

2018-03-14T11:51:07+00:008 lutego 2011|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: