zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » W trosce o higienę intymną

W trosce o higienę intymną

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic intymnych. Specyficzna budowa, niska tolerancja na kontakt z bakteriami z zewnątrz, częste zmiany hormonalne, menstruacje – wszystkie te czynniki (i wiele innych) narażają nas na infekcje, które w ciągu swojego życia przechodzi ¾ kobiet.

Naturalna wydzielina, wydostająca się z pochwy, może stanowić idealne środowisko dla rozwoju bakterii wywołujących stany zapalne, grzybice itp. Również podczas kontaktów płciowych jesteśmy narażone na podrażnienia oraz zakażenia. Sama woda i mydło nie wystarczą do utrzymania higieny, ponieważ wysuszając okolice intymne mogą pogorszyć ich stan, nie usuną także wszystkich mikroorganizmów. Dlatego aby zadbać o odpowiednią pielęgnację, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty.

Lekiem, który pomoże nie tylko świeżo upieczonym mamom w trudnym okresie poporodowym, ale także każdej kobiecie chcącej odpowiednio zadbać o swoją higienę intymną, jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy). Jest to preparat do przemywania okolic krocza, działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu zapobiega infekcjom, a po porodzie zmniejsza ryzyko zakażenia rany.

Tantum Rosa to lek bezpieczny. Zmniejsza uczucie bólu, świądu, pieczenia, oraz obrzęk okolic intymnych, skraca także czas występowania wymienionych dolegliwości, szczególnie w okresie połogu. Zapobiega infekcjom, delikatnie pielęgnuje wrażliwe okolice intymne, dbając o ich codzienną higienę.

Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece.

Cena za opakowanie zawierające 10 saszetek wynosi około 32 pln.

2018-03-14T09:52:29+01:0021 marca 2012|Kosmetyki, Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: