zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » W imieniu diabła

W imieniu diabła

Wczoraj w Warszawie swoją premierę miał nowy film Barbary Sass–Zdort – „W imieniu diabła”. Na festiwalu filmowym w Gdyni wzbudził sporo kontrowersji!

Obraz z Katarzyna Zawadzką i Mariuszem Bonaszewskim w rolach głównych to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami w klasztorze sióstr Betonek. Film pokazuje starania zakonnic żeńskiego klasztoru prowadzonego przez Matkę Przełożoną, by chronić się przed grzesznym światem. Po pewnym czasie na czele kobiet staje ksiądz Franciszek, który otwiera przed nimi nowe pojęcie Boga. Twierdzi, że nie tylko dusza, ale i ciało powinno doświadczyć Najwyższego. Wkrótce klasztor zostaje otoczony kolczastym drutem, nie można do niego wejść, ani wyjść, a w samym budynku odbywają się tajemnicze, niedostępne dla nikogo rzeczy. Jedna z sióstr, Anna, pozostaje nieprzekonana, co do nowej formy wyznawania wiary. Osamotniona i rozdarta wewnętrznie walczy o swoją czystość…

W uroczystej premierze udział wzięli również grający w filmie, Marian Dziędziel, Anna Radwan, Marieta Żukowska, Anna Gzyra, Aleksandra Nieśpielak, Zofia Merle, Marzena Trybała, Leszek Stanek, Janusz Palikot, Tomasz Raczek.

[nggallery id=1826]

[nggallery id=1825]

2011-09-13T19:22:16+01:0013 września 2011|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: