Viola Śpiechowicz gościem honorowym na Międzynarodowych Targach Mody w Brnie

Międzynarodowe Targi “STYL and KABO” w Brnie (http://www.bvv.cz/en/styl-kabo/) to największe targi modowe w Republice Czeskiej i Słowacji cieszące się ogromną popularnością wśród wystawców i odwiedzających. Wystawiają się na nich producenci odzieży, bielizny, obuwia i akcesoriów z Czech, Słowacji, Polski i Austrii. Odbywają się rokrocznie – w lutym i sierpniu, a ich pierwsza edycja miała miejsce w roku 1993.

Jednym z gości honorowych podczas targów będzie Viola Śpiechowicz. Projektantka zaprezentuje tam kolekcję pokazywaną ostatnio w ramach FASHION AVENUE podczas Fashion Week w Łodzi. W kolekcji dominują jedwabie o rozmaitej strukturze: organdyny, krepy, muślin i żorżeta. Kolorystycznie to przejście od chłodnych poszarzałych niebieskości, poprzez zamglone pastele do nasyconych fuksji i oranży. Z kolei subtelne detale zdobiące kreacje zaprojektowane przez Violę są zaczerpnięte z symboliki tybetańskiej i stanowią efekt współpracy projektantki z marką Swarovski Elements.

„Chciałam, żeby w tej kolekcji problem rozmiaru przestał istnieć – powiedziała Śpiechowicz. Szukałam obszernych konstrukcji, które pozwolą na dopasowanie ubrania do sylwetki, eksponując jej walory. Nadmiar tkaniny wykorzystuję do ukazania struktury jedwabiu, która definiuje charakter ubrania. Stroje nie są przypisane określonej funkcji, decyzje w tej sprawie zostawiam odbiorcy”.

Targi w Brnie trwają od 19 do 21 sierpnia. Kolekcja Violi Śpiechowicz zostanie zaprezentowana w ramach show „THE POWER OF DESIGN”, które odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia.

[nggallery id=3202]

photo: Gosia Cień

[nggallery id=3203]

[nggallery id=3204]

photo: Ania Pawłowska

Podziel się wiadomością:

Polecamy również