Strona główna » Blog » Victor Davies na urodziny Klubu Maska

Victor Davies na urodziny Klubu Maska

Będzie nam niezmiernie miło spędzić wspólnie z Wami kilka chwil z okazji 7. urodzin Klubu Maska. W programie wieczoru min.: koncert VICTOR DAVIES & HIS POLISH FRIENDS!

Victor Davies: Urodzony w północnym Londynie, ciemnoskóry Artysta grający i tworzący muzykę z pogranicza pięknych melodyjnych utworów Motown Rec i nowoczesnej elektroniki, bliską w swojej stylistyce piosenkom komponowanym przez Curtisa Mayfilda czy Stevie Wondera.
Już we wczesnych latach 90-tych podpisał kontrakt z wytwórniami Chrysalis i Virgin. Kolejne lata to kolejne dwie produkcje „Victor Davies Remixes” gdzie utwory artysty zremisowali tacy uznani artyści jak Dimitri from Paris czy Luie Vega. Oraz bardzo nastrojowy Hear The Sound wydany przez Universal Music. Za utwór z tej właśnie płyty zaśpiewany w duecie z cudowną Bebel Gilberto Victor Davies otrzymał prestiżową nominacje do angielskiej nagrody Grammy za duet roku 2008.
W Polsce jest rozpoznawalnym artystą głownie dzięki składankom z muzyką Lounge i jazz – jego utwory znalazły się między innymi na płytach Radio Pin pt. „Pinacolada” i soundtrack’u „Rozmowy Nocą” Piotra Kaczkowskiego. Victor nagrał również 2 piosenki na ostatnim albumie Smolika. Przebojowy wspólny utwór pt. „Missing U” przez długi czas gościł na krajowych listach przebojów. Po drodze Artysta napisał muzykę do dwóch utworów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz.
Obecnie Victor Davies pracuje nad nowym albumem, którego szczegółów Artysta na razie zdradzić nie chce. Na razie wiadomo tylko, że gościnnie wystąpią na nim znane polskie wokalistki. Płyta ukaże się w Polsce na przełomie października i listopada 2010 roku.

KLUB MASKA
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 4/6
24. września, piątek, godz. 21:00 do rana!

2018-03-14T12:29:36+00:0022 września 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: