Strona główna » Blog » VI Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl

VI Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl

Pokazy filmowe z udziałem gwiazd, wystawy i panele dyskusyjne. W dniach 2-4 września 2011 na terenach Pałacu w Wilanowie odbywał się VI Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl.

Cinemagic to jedyny festiwal ukazujący proces powstawania filmów od kuchni. Ideą festiwalu jest propagowanie sztuki filmowej, pokazanie i uświadomienie widzom jak wielu ludzi różnorakich zawodów współtworzy dzieło filmowe. Formuła Festiwalu Cinemagic.pl wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym, poprzez swój edukacyjny i kulturotwórczy charakter.

Jedną z atrakcji festiwalu było widowisko plenerowe na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie pt. „Wielki Hetman Filmu Polskiego” – Jerzy Hoffman, związane z całokształtem pracy twórczej wielkiego reżysera w przededniu premiery najnowszego filmu pt. „1920. Bitwa Warszawska” – pierwszej polskiej produkcji w 3D. Reżyser miał także prezentację swojej ekranizacji Trylogii.

Do najważniejszych wydarzeń należy równie zaliczyć wystawę śp. Magdaleny Tesławskiej – kostiumografki, która w swoim dorobku posiada kilkadziesiąt filmów z Hassem, Żuławskim, Wajdą, Hoffmanem, Holland, Wójcikiem i wieloma innymi znakomitymi reżyserami. Projektowała kostiumy teatralne i operowe w Polsce i Waszyngtonie – ubierała Placido Domingo, Sophie Marceau i inne światowe gwiazdy. Po „Borysie Godunowie” w reż. Andrzeja Żuławskiego miała miesięczną wystawę kostiumów z filmu w Luwrze, a prasa francuska pisała entuzjastyczne recenzje. Każdy z twórców, który miał przyjemność współpracy z Magdą mówi o jej światowym talencie i prekursorskich pomysłach.

Wystawa będzie czynna od 3 do 30 września w Galerii Północnej Pałacu w Wilanowie godzinach pracy muzeum!

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Małgorzata Braunek, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Malajkat, Natasza Urbańska, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski.

[nggallery id=1753]

[nggallery id=1752]

2011-09-05T07:08:32+00:005 września 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: