Strona główna » Blog » Vespa 946 – powrót do przyszłości

Vespa 946 – powrót do przyszłości

Vespa 946 nazwą i wyglądem nawiązuje do prototypu, na bazie którego w 1946 r. powstała pierwsza Vespa. Jest jednak tak nowoczesna, że jej pojawienie się zostało porównane do cudownego powrotu do przyszłości.

Olśniewający wygląd jest wynikiem udanego połączenia tradycji i innowacji. Esencja legendarnego kształtu natychmiast pozwala rozpoznać najsłynniejszy skuter świata, a cały design ładnie podkreśla miękką linią umieszczona na aluminiowej podstawie nieprzemakalna kanapa.

Wielkie idee napędzają świat

Przekonuje o tym najnowszy model skutera Vespa oznaczony liczbą 946, który tak jak prototyp Vespy z 1946 r. (stąd nazwa) wskazuje, którędy podąży przyszłość popularnej i lubianej na całym świecie marki. Skuter Vespa to żyjąca legenda włoskiej motoryzacji – nie tylko ładny, prosty i wygodny środek transportu, ale także ważny symbol. Miał pomóc Włochom podnieść się z wojennej pożogi, a stał się impulsem dla całego świata, świetnie wpisując się w potrzeby indywidualnej mobilności i emancypacji całych pokoleń, które pokochały go także za niepowtarzalny styl. Sprzedaż skutera nabrała tempa zwłaszcza po filmowym debiucie Vespy w „Rzymskich wakacjach“, gdzie podróżowali na niej Gregory Peck i Audrey Hepburn. Jednak w ciągu lat sekretem niesłabnącej popularności były nie tylko względy estetyczne i cała sieć nasuwających się skojarzeń, ale także stale ulepszana technologia.

Rozpoczynający się właśnie sezon jest dla Vespy bardzo wyjątkowy ze względu na doniosłe wydarzenie, jakim jest pojawienie luksusowego i długo oczekiwanego modelu 946. Vespa 946, gwiazda ostatniego salonu motocyklowego w Mediolanie, jest w założeniu tak przełomowa jak prototyp Vespy z 1946 r., do którego zresztą nawiązuje. Dlatego już teraz mówi się, że nowa dwukołowa piękność jest początkiem nowej ery w historii Vespy. Pod zapierającym dech lekkim, aerodynamicznym nadwoziem z pogranicza geniuszu kryje się zaawansowana technologia przyszłości przyjacielsko nastawiona zarówno do użytkownika, jak do środowiska. A samych Włochów rozpiera duma, że tak wspaniały projekt oraz jego realizacja są w stu procentach dziełem włoskiego przemysłu.

Sprzedaż Vespy 946 rozpocznie się tego samego dnia w całej Europie i będzie limitowana. W Polsce model będzie dostępny w czterech specjalnie wyselekcjonowanych salonach.

05 Vespa 946 12 Vespa 946 18 Vespa 946

2018-03-14T08:18:43+00:0016 kwietnia 2013|Styl|

Może zainteresuje Cię również: