Strona główna » Blog » Venezia, Unisono, Różczka i Więdłocha w akcji „Reszta w Twoich Rękach”

Venezia, Unisono, Różczka i Więdłocha w akcji „Reszta w Twoich Rękach”

12 kwietnia w ponad pół tysiącu sklepów w całym kraju, w tym w salonach Venezia i Unisono ruszyła akcja „Reszta w Twoich Rękach”, w ramach której Klienci mogą otrzymać resztę za swoje zakupy w „Dobrych Dukatach”, z których całkowity dochód zostanie przekazany na szczepionki dla dzieci. Akcja potrwa do końca wakacji.

Każdego roku szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i odrze ratują życie nawet 3 milionów dzieci. Niestety – nadal jedno na pięcioro dzieci na całym świecie – prawie 20% – nie otrzyma trzech ratujących życie dawek szczepionki przeciwko tym chorobom. Dlatego tegoroczna, czwarta już edycja wspólnej kampanii charytatywnej UNICEF Polska i Mennicy Polskiej poświęcona jest zbieraniu środków na szczepienia dzieci. Akcję po raz kolejny wspiera Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, Magdalena Różczka. Aktorka wyjaśnia jak możemy pomóc: – Robiąc zakupy poproś o wydanie części reszty w Dobrych Dukatach. Jeden Dobry Dukat to 5 zł. Już 5 złotych wystarczy, żeby ochronić 26 dzieci przed tężcem. To proste, a w ten sposób naprawdę możemy uratować życie dziecka. Do tego apelu dołącza także aktorka, Agnieszka Więdłocha, która wsparła czwartą edycję akcji „Reszta w Twoich rękach”.

Do tej pory w ramach trzech edycji akcji „Reszta w Twoich rękach” UNICEF Polska i Mennica Polska wraz z partnerami handlowymi w ciągu trzech lat zyskali na pomoc dla dzieci blisko 1 milion złotych wspierając m.in. budowę szkół i edukację dla najbiedniejszych dzieci w Gruzji i na Madagaskarze.

[nggallery id=4524]

2013-04-17T12:16:52+00:0017 kwietnia 2013|Gwiazdy, Zdrowie|