zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Vaio YB – mały wielki notebook

Vaio YB – mały wielki notebook

W ofercie Vobis pojawił się właśnie najnowszy komputer przenośny firmy Sony – model Vaio YB. Urządzenie jest niewielkie i lekkie (czym przypomina klasycznego netbooka), ale wydajnością nie ustępuje „pełnowymiarowym” notebookom. Jego dodatkowymi atutami są: elegancka i trwała obudowa oraz „wyspowa” klawiatura.

W komputerze zastosowano procesor AMD E-350 oraz kartę graficzną Radeon HD 6310 (platforma AMD Fusion). Konfigurację uzupełniają: 2 GB szybkiej pamięci DDR3 RAM, dysk o pojemności 320 GB i ekran o przekątnej 11,6″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Sony Vaio YB powinien doskonale sprawdzić się we wszystkich zastosowaniach typowych dla netbooków (jest niewielki i lekki, zmieści się w każdym plecaku i większości torebek – bez problemu można go zabrać do szkoły czy w podróż). Jednocześnie urządzenie jest na tyle wydajne, że z powodzeniem zastąpi dużo większy komputer – można na nim uruchamiać zaawansowane aplikacje biurowe, gry oraz oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości. Materiały wideo świetnie wyglądają na wbudowanym panoramicznym ekranie – ale jeśli dla kogoś 11,6″ to zbyt mało, to wystarczy podłączyć komputer do telewizora czy projektora (przez HDMI).
Urządzenie wyróżnia się elegancką, srebrną obudową, cylindrycznym zawiasem z podświetlonym włącznikiem oraz wygodną klawiaturę typu chicklet (zwaną również wyspową).

Komputer oferowany jest z systemem Windows 7 Home Premium oraz zestawem oprogramowania firmy Sony (w jego skład wchodzą m.in. aplikacje Vaio Care, Picture Motion Browser oraz Media Gallery).
Sony Vaio YB mierzy 202,8 x 25 x 290 mm i waży 1,46 kg. Wbudowana bateria jest sześciokomorowa i według deklaracji producenta wystarcza nawet na 6,5 h pracy bez zasilania sieciowego. Cenę Sony Vaio YB ustalono na 1999 zł. Urządzenie jest dostępne wyłącznie w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl.

[nggallery id=771]

Więcej informacji – w tym m.in. pełną specyfikację – znaleźć można na stronie: http://www.vobis.pl/sony_vaio_y/

2011-11-11T13:44:53+01:0025 lutego 2011|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: