Usuwanie zmarszczek mimicznych – 4 sposoby!

Strona główna » Blog » Usuwanie zmarszczek mimicznych – 4 sposoby!

Usuwanie zmarszczek mimicznych – 4 sposoby!

To naturalne, że wraz z wiekiem pogłębiają nam się zmarszczki, a także pojawia się sporo nowych, szpecących nas załamań w skórze. Na kondycję naszej skóry ma wpływ wiele czynników – styl życia, promieniowanie, wystawianie jej na słońce. Istnieją na szczęście sposoby, dzięki którym możemy pozbyć się zmarszczek lub sprawić, że będą mniej widoczne.

Nawilżanie i nawadnianie

By nasza skóra nie była sucha, matowa, powinniśmy pić przynajmniej 8 szklanek wody dziennie. Dzięki temu nawodnimy także nasz organizm. Dobrą praktyką jest także stosowanie octu jabłkowego wymieszanego z wodą na powieki. Wystarczy naszączyć mieszaniną płatki kosmetyczne i przyłożyć do powiek na kilka minut. To zmniejszy widoczność zmarszczek wokół oczu.

Domowe maseczki

Inną, skuteczną metodą na pozbycie się zmarszczek jest stosowanie maseczek. Nie musimy wydawać ogromnej ilości pieniędzy na drogie kosmetyki, z łatwością maseczki przyrządzimy w domu. Możemy wykorzystać do tego np. białko jajka. Nałożone pod oczy sprawi, że skóra zyska jędrność. Sprawdzi się zapobiegawczo, jak i na już istniejące zmarszczki – nie tylko w okolicy oczu, ale także na czole czy szyi. Maseczkę możemy wykonać również na bazie jogurtu naturalnego. Wystarczy dodać do niego odrobinę miodu i soku z cytryny. Przy pomocy płatków kosmetycznych nanosimy maseczkę na twarz na 10 minut. Spłukujemy ją letnią wodą.

Masaż twarzy

Joga oraz masaże twarzy mogą okazać się najlepszymi przyjaciółmi w walce ze zmarszczkami. Regularne masowanie twarzy pobudzi komórki do produkcji kolagenu, a także poprawi krążenie. By ćwiczenia były bardziej efektywne, możemy przy ich wykonywaniu użyć kremu nawilżającego. Takie zabiegi powinnyśmy wcielić na stałe w harmonogram codzienny, by przyniosły jak najlepsze rezultaty. Masaże poprawiają również koloryt skóry, co jest kolejnym plusem.

Medycyna estetyczna na zmarszczki

Usuwanie zmarszczek mimicznych możemy wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Czasem jest to jedyna – a zarazem najbardziej skuteczna – metoda na pozbycie się szpecących załamań w skórze. Do usuwania zmarszczek wykorzystuje się botox, kwas hialuronowy. Nie musimy obawiać się tego, że stracimy nasz naturalny wygląd. Trafiając do specjalisty, możemy być pewni, że zanim wykona on zabieg, przeprowadzi szczegółowy wywiad i pozna nasze potrzeby. Dzięki usunięciu zmarszczek, będziemy starzeć się wolniej i piękniej.

2017-06-19T08:49:43+00:00 19 czerwca 2017|Uroda|