zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Unikalność i ręczne wykonanie to główna siła marki de Mehlem

Unikalność i ręczne wykonanie to główna siła marki de Mehlem

Pierwsza torebka marki de Mehlem powstała ponad 70 lat temu. Od początku istnienia pracowni, markę wyróżnia niekonwencjonalne podejście do realizowanych projektów oraz tradycyjne techniki wykonania toreb, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Pracowania kaletnicza de Mehlem, to już czwarte pokolenie mistrzów kaletnictwa. Obecnie pracownię prowadzi Filip de Mehlem, który jak twierdzi kaletnictwo przejął w genach po Dziadkach.

Torebki de Mehlem są wytworem wyobraźni właściciela, ale pracowania stwarza również nieograniczone możliwości do tworzenia wymarzonych projektów przez Klientki. Pracowania kaletnicza de Mehlem, jako jedyna w Polsce realizuje indywidualne zamówienia na wykonanie torebek. Aby je zrealizować, wystarczy umówić się na spotkanie w pracowni, wybrać spośród istniejących szablonów model, który spełnia nasze wymagania, wybrać rodzaj skóry, kolor, podszewkę oraz inne dodatki. Następnie ustalane jest, czy wszystkie elementy do siebie pasują oraz czy taka „perełka” będzie się dobrze nosiła, po czym dokonywana jest realizacja zamówienia. W ten sposób każda kobieta, która sięga po produkty marki de Mehlem, zawsze otrzymuje to, czego pragnie.

Jedna z najpopularniejszych w Polsce blogerek modowych Ryfka, autorka bloga Szafa Sztywniary skorzystała z możliwości zamówienia „torebki marzeń”. Trochę mi wstyd, że mieszkam w Krakowie, a o istnieniu tej manufaktury dowiedziałam się dopiero teraz. Zwłaszcza, że firma nie działa od wczoraj, tylko od 1940 roku (…). Jeszcze żadna z moich blogowych „wizytacji” nie sprawiła mi tyle radości. Zwoje przepięknych skór, terkot starych maszyn, a przy pracy najprawdziwsze mistrzynie kaletniczego rzemiosła. Cała produkcja odbywa się na miejscu – wszystkie torebki są w 100% Made in Cracow – taki wpis na swoim blogu zamieściła Ryfka po wizycie w pracowni kaletniczej de Mehlem.

Warto dodać, że w pracowni realizowane są również nietypowe zamówienia, jak np. skórzane etui na sprzęt dla diabetyków. Kobiety kochają eleganckie dodatki, dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, staramy się sprostać różnym indywidualnym zamówieniom, a jak wiadomo dla mistrzów kaletnictwa nie ma rzeczy niemożliwych – z uśmiechem dodaje Filip de Mehlem.

Takie miejsca, jak ta Krakowska manufaktura słyną z tego, że mają stałych i zaufanych Klientów, którzy cenią wysoką jakość oraz osobiste zaangażowanie w produkcję kupowanych przez nich produktów. Przykre jest jednak to, że takie miejsca, jak pracowanie kaletnicze, których kiedyś było wiele, znikają z mapy Polski, a fach kaletnika przechodzi już
do historii, ponieważ nie ma naszych następców. Zlikwidowane zostały szkoły zawodowe, a młodzi ludzie nie myślą o takich zawodach, jak kaletnik – dodaje Filip.

W czasach, gdy rynek zalewany jest przez produkty z Chin, warto posiadać niepowtarzalny, polski produkt wysokiej jakości, który stanowi niepowtarzalne dzieło naszego autorstwa oraz sztuki ręcznego wykonania.

[nggallery id=1448]
2018-03-14T10:53:31+01:0011 lipca 2011|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: