TRZEJ MUSZKIETEROWIE w Teatrze Powszechnym

Strona główna » Blog » TRZEJ MUSZKIETEROWIE w Teatrze Powszechnym

TRZEJ MUSZKIETEROWIE w Teatrze Powszechnym

Widownia w Krakowie pękała w szwach, pora na Warszawę. TRZEJ MUSZKIETEROWIE premierowo w Teatrze Powszechnym już 30 listopada. W ten sposób Montownia wraca niejako do „domu” – na pewno wiele osób kojarzy Montownię właśnie z tym teatrem, w którym zespół grał niemal nieprzerwanie przez 11 lat…

„Trzej muszkieterowie” to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad.

Zespół Montowni proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa. Skomplikowana, ale naszkicowana niezwykle precyzyjnie i odgrywana w szaleńczym tempie intryga oraz koloryt XVII-wiecznej Francji, nieustannie zmieniający role aktorzy i tylko jeden element scenografii – wielofunkcyjna szafa. Wszystko to jest pretekstem do zabawy w teatr, gry ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanej powieści. Montownia przefiltrowuje je przez swój charakterystyczny styl, wrażliwość i poczucie humoru.

„Trzej muszkieterowie“ to także wyborny popis aktorskiego rzemiosła, oparty na grze gestów, wyobraźni i eksponowaniu przerysowanej fizyczności kolejnych bohaterów. Choć piątka aktorów odtwarza aż kilkanaście postaci, nie może tu być mowy o pomyłce. Nie sposób pominąć też brawurowych ról psa de Gaulle’a i kota Richelieu… to po prostu trzeba zobaczyć!

TRZEJ MUSZKIETEROWIE
Na podstawie powieści Aleksandra Dumasa

Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia i kostiumy: Dominika Skaza
Muzyka: Marcin Rumiński
Obsada: Teatr Montownia w składzie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki oraz gościnnie Monika Fronczek

[nggallery id=5187]

Czas trwania spektaklu: 70 minut
„Pomoc przy realizacji projektu: Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa”

Premiera warszawska: 30 listopada, g. 19:30
Pokaz przedpremierowy: 30 listopada, g. 17:00
Bilety: on-line www.powszechny.com lub w kasie Teatru Powszechnego

Teatr Powszechny
UL. JANA ZAMOYSKIEGO 20
03-801 WARSZAWA

2013-11-19T06:06:04+00:0019 listopada 2013|Kultura|