Strona główna » Blog » Touch of Ireland. Irlandzki wieczór na Ochocie

Touch of Ireland. Irlandzki wieczór na Ochocie

Centrum Artystyczne Radomska 13 zaprasza wszystkich miłośników irlandzkich tradycji na widowisko złożone z utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno w tej tradycji osadzonych.

Aranżacje, kostiumy, muzyka i instrumentarium – wszystko to wraz z irlandzkim tańcem, wykonywanym przez zaproszone grupy, składa się na pełen energii, kolorowy i bardzo dynamiczny spektakl. Repertuar wyeksponuje wszystkie najbardziej charakterystyczne, a jednocześnie przemawiające do publiczności, elementy tańca irlandzkiego: znajdziemy w nim aksamitny, kobiecy slip jig; radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`cappella. Wszystko to w wykonaniu dwóch zespołów: CARRANTUOHILL – grający zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”, wykorzystują bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles oraz akordeon, mandolinę, gitarę akustyczną) oraz REELANDIA – profesjonalny zespół tańca irlandzkiego, który gościł na najbardziej prestiżowych scenach w kraju, osiągał także najlepsze wyniki w międzynarodowych konkursach tańca irlandzkiego feis.

Przed koncertem uczniowie kursów tańca irlandzkiego Dunmore z Ośrodka Kultury Ochoty zaprezentują choreografie oparte zarówno o tradycyjne kroki, jak i bardziej nowoczesne aranżacje opracowane przez trenerki, na co dzień tancerki zespołu REELANDIA.

Touch of Ireland, 26.11.2011, godz. 18.00, bilety: 25 zł, do kupienia w kasie OKO, Centrum Artystyczne Radomska 13, ul. Radomska 13/21.

2018-03-14T10:18:05+00:0022 listopada 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: