Strona główna » Blog » Torebka na specjalne okazje

Torebka na specjalne okazje

Wybierasz się na rodzinne przyjęcie, ślub lub uroczystą kolacje i nie wiesz w co się ubrać? Postaw na klasyczną elegancję, która nigdy nie wychodzi z mody.

Kolorystyka, długość i krój ubrania uzależnione są od okoliczności, pory dnia, a przede wszystkim od rangi wydarzenia. Niekiedy zaproszenia na tak ważne ceremonie zawierają wskazówki dotyczące ubioru, do których musimy się należycie zastosować. Istnieją także powszechnie przyjęte zasady, mówiące o tym, jak się ubrać stosowanie do uroczystości. Na ważne wydarzenia zakładamy zazwyczaj suknie wieczorowe, koktajlowe, elegancki żakiet w połączeniu ze spodniami lub spódnicą, jak i klasyczne kostiumy. Częścią każdej kreacji jest zawsze odpowiednia torebka.

Według tradycyjnych zasad savoir-vivre torebka musi być dobrana kolorem, kształtem oraz stylem do obuwia. Im późniejsza pora uroczystości, tym torebka powinna być mniejsza, bardziej subtelna i elegancka. Siadając do stołu podczas przyjęcia należy ułożyć torebkę na kolanach lub pod krzesłem, zdecydowanie nie wypada zawiesić jej na oparciu. Obecna moda pozwala nam na zdecydowanie większą swobodę, mieszanie stylów i niestandardowe połączenia kolorów. Warto się jednak zastanowić, czy aby na pewno chcemy złamać zasady i wyróżnić się na tle innych. Może jednak lepiej zastosować klasyczną elegancję, która zawsze się sprawdza przy tego typu okazjach. Włoska marka Tosca Blu, oferująca ekskluzywną galanterię skórzaną, prezentuje niezwykłe wzory torebek wieczorowych. W kolekcji znalazły się stylowe kopertówki, małe fasony ozdobione biżuterią, a także tradycyjne modele w kolorze białym i czarnym, zawieszone na krótkim pasku.

Elegancka torebka, podobnie jak „mała czarna” to nieodłączny element kobiecej garderoby. Klasyczne wzory zarówno torebek, jak i ubrań nie wychodzą nigdy z mody, dlatego przydadzą się przy różnych okazjach, przez wiele lat.

[nggallery id=1300]

2011-11-11T13:44:43+00:0017 czerwca 2011|Styl|