Strona główna » Blog » Torby listonoszki – stylowy dodatek nie tylko dla kobiet (i listonoszy)

Torby listonoszki – stylowy dodatek nie tylko dla kobiet (i listonoszy)

Torba listonoszka, czyli do niedawna element niezbędny damskiego akcesorium. Wygodna, poręczna i pakowna. Torby listonoszki już od dawna są hitem na rynku modowym, występują w wielu modelach, kolorach, krojach, rozmiarach i produkowane są z różnych materiałów. Jednak od jakiegoś czasu można się spotkać z torbami listonoszkami przeznaczonymi specjalnie dla panów. W końcu mamy równouprawnienie, więc dlaczego płeć przeciwna miałaby być gorsza i nie posiadać listonoszki stworzonej specjalnie z myślą o niej?

Największą zaletą torby listonoszki jest na pewno jej uniwersalność. Doskonale wiemy ile męska kieszeń jest w stanie unieść… ale panowie, odciążcie swoje spodnie, a zapewniam was, że podziękujecie za tę wygodę bytu. Portfel, telefon, klucze, niejednokrotnie butelki piwa, śniadanie, obiad… tak, Wy to wszystko potraficie przetransportować w spodniach, ale po co się tak męczyć, skoro można zaopatrzyć się w takie dobrodziejstwo jak poręczna i wygodna torba listonoszka.

Skąd się wzięła torba listonoszka?

Listonoszka, tutaj uwaga umieszczamy szybki zarys czym tak naprawdę listonoszka jest, to niewielka torebka na zamek, przeznaczona do noszenia „przez ramię”. Tutaj pojawia się element zaskoczenia moi państwo, pierwotnie torby listonoszki zaobserwowano już w średniowieczu jako element mody męskiej! Przeznaczenie jej było takie jak dziś – miała służyć za poręczną sakwę na niezbędne rzeczy. Później jak nietrudno się domyślić służyła głównie doręczycielom, jako wygodny bagaż to transportowania przesyłek. Jak można łatwo wywnioskować torba listonoszka nie miała być niczym pięknym, jej główne cechy charakterystyczne miały ograniczać się do pojemności, lekkości, oraz wygody użytkowania. Torba listonoszka miała być praktyczna i bezpieczna. Ten motyw pozostał do dziś, zapewniam Was, o wiele ciężej zgubić coś, co przechowujemy w listonoszce… a już na pewno porównując to do waszych wszechpojemnych kieszeni panowie. Śmiejcie się z damskiej torebki? Ile razy coś wypadło Wam z kieszeni i nigdy nie znalazło do niej drogi powrotnej? To pytanie pozostawiam Wam.

Jaką listonoszkę wybrać dla siebie?

Fasonów moi panowie jest mnóstwo. Sam rozmiar i krój pozostaje jednolity. Niemniej ich poręczny wygląd umożliwia bezproblemowe przewieszenie listonoszki przez ramię i cieszenie się komfortem jej noszenia. Sprawdzają się one nie tylko podczas wyjścia na miasto. Listonoszki zyskują na sympatii najczęściej po koncertach, dłuższych wycieczkach, gdy nie musicie co chwilę sprawdzać kieszeni, albo poprawiać nerki na biodrach. Wygodnie spoczywać będzie na waszych plecach nie zajmując dużo miejsca i nie ograniczając waszych ruchów. Zatem jaką listonoszkę wybrać dla siebie? Tutaj wszystko zależy od Was. Jak już napisałem, fason jest jeden, pozostaje Wam dobrać odpowiedni kolor, taki aby podobał się Wam oraz materiał z jakiego Wasza torba listonoszka ma być wykonana. Na polskim rynku znaleźć możecie liczne torby listonoszki od takich marek jak: Patriotic, Ciemna Strefa, Chada Proceder, Primasort, JTHH, High Life, Some Weed Everyday (zajrzyjcie do kategorii listonoszek w sklepie Preoder.pl!). Wśród wymienionych producentów, najwięcej ma do zaoferowania Patriotic.

Do czego torba listonoszka pasuje?

Odpowiedź jest prosta. Do wszystkiego. Mając na uwadze uniwersalność tej torby, możecie bez wątpienia założyć ją do każdej stylizacji i nie martwić się, że będzie źle wyglądać. Sprawdzą się z typowym koncertowym outifitem, ale dobrze będą się też prezentować w mniej lub bardziej klasycznym wydaniu. Więc bez względu na to co na siebie założycie, możecie mieć pewność, że listonoszka wpasuje się w każdą stylizację.

Jeśli jednak nie jesteście przekonani co do torebek listonoszek, to jak najbardziej możecie pozostać przy klasykach gatunku – plecach bądź nerkach. Tutaj marki odzieżowe również nie próżnują i oferują Wam całą gamę ciekawych zestawień kolorystycznych. Ważne to dobrać coś co będzie nam pasować. Grunt to odciążyć kieszenie i nie martwić o numer do biura rzeczy znalezionych!

2018-05-28T10:25:01+00:0028 maja 2018|Styl|

Może zainteresuje Cię również: