Strona główna » Blog » TOP6 Sposobów Na Śnieżnobiałe Zęby

TOP6 Sposobów Na Śnieżnobiałe Zęby

Zęby białe jak śnieg to marzenie większości z nas. Dodają urody i blasku uśmiechowi, poprawiają nasze samopoczucie i podnoszą pewność siebie. I choć Matka Natura nie każdego obdarowała zębami o perfekcyjnym kolorze, to istnieją sposoby na skuteczne wybielenie zębów. Jakie? Oto sześć metod, które zapewnią Ci wymarzony, hollywoodzki uśmiech.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Z wybielania zębów w gabinecie dentystycznym powinny skorzystać wszystkie osoby, które nie są usatysfakcjonowane ich wyglądem oraz kolorytem. W bardzo dużej mierze wpływ na powstawanie przebarwień i utratę białego kolorów zębów ma nie tylko nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a także zła dieta i stosowanie lekarstw. Zabieg zatem polecamy kobietom i mężczyznom, którzy chcą podkreślić swoją atrakcyjność i na nowo czarować innych pięknym i zdrowym uśmiechem.

W gabinecie czy w domu?

Półki w drogeriach i sklepach kosmetycznych uginają się od różnego rodzaju preparatów wspomagających wybielanie zębów. I choć można zauważyć poprawę kolorytu zęba już po kilku stosowaniach nie daje to długotrwałego efektu. Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi nowoczesnej stomatologii estetycznej, które zapewniają natychmiastowe efekty i ich długotrwałość nawet do 3 lat. Wieloletnie doświadczenie wsparte innowacyjnymi metodami i nowoczesnym sprzętem wykorzystuje w swojej praktyce krakowski gabinet stomatologiczny Beauty Dent. Miła atmosfera, profesjonalne podejście i zabiegi na najwyższym poziomie to i wiele więcej można doświadczyć we wskazanym gabinecie.

A oto 6 sposobów na białe zęby:

Wybielanie nakładkowe nocne

To metoda, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Można wykonywać ją samodzielnie w domu, a do jej wielkich zalet należy wysoka skuteczność. Wybielanie zębów tą metodą wymaga oczywiście wizyty u stomatologa, który ustali docelowy odcień zębów i wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Zbada także stan zębów i usunie z nich kamień nazębny oraz pobierze wyciski szczęki i żuchwy, aby nakładki idealnie przylegały do zębów. Na podstawie wycisków powstaną dwie przezroczyste szyny – nakładki.

Nakładki te pacjent samodzielnie umieszcza każdego wieczoru na zębach, po napełnieniu ich preparatem wybielającym. Rano usuwa je, a cały cykl powtarzany jest przez około 2 – 4 tygodni, w zależności od odcienia zębów oraz ich oczekiwanej barwy docelowej. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda, a do tego stosunkowo niedroga.

Pasty wybielające

To metoda prosta i tania, choć nie można spodziewać się zbyt spektakularnych efektów – zapewnia rozjaśnienie zębów o 1 do 2 tonów. Zasada jej działania opiera się na rozpuszczeniu wiązania pomiędzy płytką nazębną i szkliwem oraz mechanicznym usunięciu osadów. Ponieważ zawiera enzymy i substancje ścierne, nie należy stosować jej dłużej niż przez okres dwóch miesięcy. Aby uniknąć uszkodzenia szkliwa, należy kupować pasty wybielające o współczynniku ścieralności nie przekraczającym wartości 200.

Wybielanie lampą Beyond Polus

Laserowe wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym to metoda niezwykle skuteczna i, co równie istotne, nie grozi uszkodzeniem szkliwa zębów. Promień lasera dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych, a więc nie musisz się obawiać nierównomiernego efektu wybielania. Zabieg odbywa się pod kontrolą lekarza, a więc jest najbezpieczniejszą formą wybielania zębów, a w dodatku przynosi natychmiastowe efekty. Ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów i dziąseł zostało zminimalizowane poprzez zastosowanie preparatu wybielającego najnowszej generacji, zawierającego chlorek potasu o działaniu obniżającym poziom wrażliwości.

To najlepszy sposób na wybielenie zębów – wymaga tylko jednego zabiegu, w czasie którego na zęby pacjenta nakładany jest żel wybielający, którego czynniki aktywowane są promieniami lasera. Szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Paski wybielające

Paski są popularną metodą, którą stosować można w domu. Elastyczne paski nasączone są nadtlenkiem wodoru, który ma działanie wybielające. Są proste w użyciu – wystarczy przykleić pasek na zęby dwa razy dziennie, i odczekać za każdym razem około 20 minut. Efektem zabiegu są zęby jaśniejsze o 2, a nawet o 4 tony. Największą wadą tej metody jest to, że preparat często nie dociera dokładnie do przestrzeni międzyzębowych, łatwo więc o powstanie przebarwień.

Żele i woski wybielające

To także metody do zastosowania domowego. Niestety, pomimo bardzo przystępnej ceny tych preparatów, stanowią one jedynie sposób na zamaskowanie problemu żółtych zębów. I choć rzeczywiście stają się one białe, to tylko na krótki czas. Jest to więc metoda jedynie tymczasowa. Możesz zastosować ją przed randką czy spotkaniem w sprawie pracy. Takie malowanie zębów niesie ze sobą także ryzyko powstania plam, bowiem trudno jest dotrzeć do wszystkich przestrzeni międzyzębowych.

Licówki

Zastosowanie licówek nie jest wprawdzie metodą wybielania, ale umożliwia uzyskanie efektu białych i idealnie równych zębów. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie możesz zastosować żadnej z powyższych metod, możesz zdecydować się na przyklejenie do zębów porcelanowych płatków – czyli właśnie licówek. Trzeba pamiętać jedynie o tym, iż jest to metoda bardzo kosztowna.

Coraz częściej wybielamy zęby, pragnąc osiągnąć efekt olśniewającego uśmiechu. Jednak decydując się na konkretną metodę, nie należy sugerować się jej ceną, a skutecznością i bezpieczeństwem.

2018-03-14T03:16:42+00:001 lutego 2018|Porady|

Może zainteresuje Cię również: