zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Top 10 trendów fitness w 2018 roku. My już je znamy!

Top 10 trendów fitness w 2018 roku. My już je znamy!

Zdrowy styl życia również podlega i ulega modom. Także popularny fitness ma co sezon swoje modowe rankingi i listy przebojów, zgodne z najnowszymi trendami z całego świata. Sprawdziłyśmy dla Was, jakie aktywności będą wiodły prym w tym sezonie i w jaki sport modnie będzie zainwestować swój wysiłek. Przed Wami Top 10 trendów fitness w 2018 roku!

1. Boks

Myślicie, że to mało kobiecy sport czy trening? Mylicie się! Jest dynamiczny, energetyczny, mocno wysiłkowy i niekoniecznie oznaczający walkę kontaktową z przeciwnikiem. Boks można przecież uprawiać również z wykorzystaniem samych przyrządów treningowych. Dlaczego zyskał taką popularność? Pomijając oczywiste zalety, wynikające z ruchu, aktywności i spalania kalorii, boks wspaniale rozładowuje stres i nagromadzone napięcie. Zapewniamy: po treningu nie poczujecie już w sobie złości i odreagujecie stres na poranne wydarzenia w pracy.

boks

2. Sztuki walki

Sztuki walki to nie tylko poniższy boks. Tutaj wybór jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sztuki walki są już od pewnego czasu modne, głównie z dwóch powodów. Po pierwsze są sportem – mamy tu aktywność, spalanie tłuszczyku, zdrowe podskoki. Po drugie – sztuki walki uczą umiejętności, z którymi każdy z nas czuje się w życiu pewniej i bezpieczniej. Czyż to nie bardzo skuteczna zachęta do tego, żeby zacząć swoją przygodę ze sztukami walki? Nie ma się czego bać – na treningi chodzą już nawet kilkuletnie dzieci!

3. Aeroboxing

Jeśli tradycyjny boks to dla Was za mało, a tradycyjne zajęcia fitness już się Wam znudziły, to mamy coś nowego – aeroboxing. Połączenie boksu z elementami fitness. Zajęcia wyrabiają bardzo solidną kondycję, doskonale rzeźbią mięśnie i bardzo skutecznie spalają tkankę tłuszczową. Co istotne, są również bardzo dynamiczne i wymagają sporego wydatku energetycznego. A o to w tym wszystkim przecież chodzi, prawda?

4. CrossFit

CrossFit to propozycja dla wytrwałych i wytrzymałych. Są to ćwiczenia, które w mieszanych sekwencjach łączą trening siłowy z kondycyjnym, wykonywane są w trybie ciągłym, bez przerw na odpoczynek. Z treningu crossFit płynie mnóstwo korzyści – poprawiają krążenie, wydolność oddechową, zwiększają siłę i kondycję, wytrzymałość, rozciągają, a także fantastycznie wpływają na równowagę i sprawność psychomotoryczną.

crossfit

5. Fit dance

Połącz przyjemne z pożytecznym! Nasza kolejna propozycja to harmonijne zgranie treningu z ulubionym tańcem w rytmie ukochanych przebojów. Fit dance to zgrabne połączenie tańca – w jego energetycznej i dynamicznej odsłonie – z treningiem fitness. Trening wytrzymałościowy w formie fit dance daje świetne rezultaty jeżeli chodzi o rzeźbę ciała, wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji i wydolności.

6. Trening hybrydowy

Trening hybrydowy to połączenie ćwiczeń siłowych oraz treningu cardio. W takim zestawie budujemy mięśnie, spalając jednocześnie nadmiar tkanki tłuszczowej. Niekwestionowaną zaletą hybrydy są błyskawiczne efekty, które zauważymy już po kilku treningach. Trening hybrydowy swoją popularność zawdzięcza również faktowi, że wymaga nieco mniej czasu na jednorazowy trening niż inne formy fitness.

7. Aplikacje treningowe

W dzisiejszych czasach to temat rzeka. Co chwilę pojawiają się technologiczne nowinki, które prześcigając się funkcjonalnościami, walczą o nowego odbiorcę. I nie mamy tu na myśli nowoczesnych sprzętów z sal fitness i siłowni, lecz akcesoria i aplikacje, które coraz częściej towarzyszą nam w codziennym życiu. To między innymi sport watche, bransoletki pomiarowe, pulsometry, krokomierze i wiele, wiele innych. Oczywiście, same w sobie nie stanowią formy treningu, ale zdecydowanie są i będą modne, a na pewno królować będą na fit-salonach w 2018 roku.

aplikacje treningowe

8. Fitball

Bardzo przyjemny trening z wykorzystaniem dużych piłek rehabilitacyjnych. Plusem fitballu jest jego wypływ na całe ciało – program jest skonstruowany tak, żeby modelować całą sylwetkę. Pracuje tu bez wyjątku każdy mięsień. Fitball rozciąga, poprawia sprawność, kondycję i koordynację ruchową.

9. Body balance

Body balance to propozycja dla wszystkich grup wiekowych, która pozwala ćwiczyć także osobom z wybranymi problemami zdrowotnymi. W skrócie, jest to połączenie pilatesu, jogi oraz elementów tai chi. W body balance także pracują wszystkie grupy mięśni. Jest przy tym wspaniałą formą odprężenia i relaksu, która przy tym doskonale wpływa na sylwetkę, formę i kondycję. Body balance pozwala również zwiększyć koncentrację i odzyskać wewnętrzny spokój.

body balance

10. Joga

Last but not least – popularna i kochana od lat joga. Dobra dla każdego – w przypadku chorób, ograniczeń lub dysfunkcji, wciąż można ją ćwiczyć, dobierając zestaw ćwiczeń stosownie do swoich problemów. Wpływa na całe ciało, rozciąga, poprawia sprawność, relaksuje i przywraca prawidłowy oddech. Uczy wyciszenia i spokoju. Czegóż chcieć więcej?

źródło: https://sportroom.pl

2018-03-20T09:54:02+01:0020 marca 2018|Styl życia|

Może zainteresuje Cię również: