zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Tomasz Jacyków protestuje… torbą!

Tomasz Jacyków protestuje… torbą!

Tomasz Jacyków znów w akcji – kontrowersyjny celebryta i stylista zabłysnął projektem torby wykonanej z koziej skóry, na której widnieje napis: „Jesteśmy super ekologiczni, mięso tej kozy stanowiło smaczny posiłek, z jej kopyt został zrobiony klej, kośćmi bawi się cudownie nasz pies, a skóra tego poczciwego zwierzęcia stanowi praktyczną i piękną ozdobę dla Ciebie!“.

Brzmi jak naigrywanie się z losu zwierząt? Nic bardziej mylnego. Torba Jacyków by GENA została wystawiona na charytatywnej aukcji w czasie balu Gwiazdy Dobroczynności, a pieniądze z jej sprzedaży zasiliły konto Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która wspiera edukację dzieci niepełnosprawnych. – Nigdy nie ukrywałem, że jestem zwolennikiem naturalnych futer. „Protest Bag” jest parafrazą protest song. W tym przypadku jest to protest przeciwko hipokryzji wielu przeciwników naturalnych futer, ich wyrzutem sumienia… Jesteście przeciwni odziewaniu się w skóry zwierząt, ale nosicie skórzane buty, kupujecie kości dla zabawiania waszych psów, używacie drogich kosmetyków, jecie schabowe, a na deser kisiel. Wszystkie te produkty zrobione są ze zwierząt. Chciałem zwrócić na ten fakt uwagę – wyjaśnia Tomasz Jacyków.

Organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce bal Gwiazdy Dobroczynności odbył się 18 lutego w warszawskim hotelu Intercontinental. GENA przekazała na licytację kilkadziesiąt czapek.

– Jako marka jesteśmy dalecy od ideologicznych sporów. Nie oceniamy ludzi na podstawie ich światopoglądu. W tym przypadku naszym celem było wsparcie szczytnego celu – edukacji dzieci niepełnosprawnych. I ten cel osiągnęliśmy. Także dzięki torbie zaprojektowanej dla nas przez Tomka Jacykowa – mówi Katarzyna Zaręba, właścicielka i stylistka marki GENA.

Autorką drugiego projektu jest Anna Popek. Dziennikarka zaproponowała oryginalną czapkę, która także została wystawiona na aukcji.

2018-03-14T09:54:58+01:0026 lutego 2012|Gwiazdy, Modny drobiazg, Styl|

Może zainteresuje Cię również: